X


Ripple (XRP) 2021 Fiyat Tahmini

Bazı analistler 2021’de de rallinin devam edeceğini ve bu rallinin uzun süreceğini düşünüyor. 
15:06
23 Kasım 2020

2020 yılının son aylarında başlayan boğa koşusu kripto para yatırımcılarının aklına ilk olarak “Boğa koşusu ne zamana kadar devam edecek? 2021 yılında da ralli yaşanacak mı?” sorularını getirdi. Bazı analistler 2021 yılında da rallinin devam edeceğini ve bu rallinin diğerlerinden uzun süreceğini düşünüyor.

Ripple Artar Mı 2021

2020 yılında iyi performanslar sergileyen kripto para birimlerinde özellikle Paypal’ın kripto para ekosistemine adım attığı haberlerinin ardından boğa koşusu başladı. Yıl içinde öncelikle DeFi token’ları ve onların sergilediği muazzam performanslar konuşuldu. Çünkü DeFi yatırımcıları çok kısa sürede çok büyük getiriler elde etti.

Sonrasında Bitcoin yükselişe geçti ve gerçek boğa koşusu başladı. Bitcoin’in yükseliş eğilimi altcoin’leri de harekete geçirdi. Ancak Ripple bu noktada biraz geriden geldi. Yine de sergilenen hızlı fiyat hareketleri XRP’yi diğer altcoin’ler yaklaştırdı ve hatta çoğunun performansı XRP’nin performansının gerisinde kaldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,52 dolar bandında işlem gören Ripple, bu seviyeye çok kısa sürede ve 0,28 dolar bandından geldi. Dolayısıyla XRP neredeyse fiyatını ikiye katlamış oldu.

Analistler ve uzmanlar bu seviyeden sonra da XRP2nin artışını devam ettirmesini bekliyor. Ancak XRP’nin tüm zamanlar rekorunu kırması için önünde çok uzun bir yol bulunuyor ve rekorun kırılıp kırılamayacağı ile ilgili net bir açıklama bulunmuyor.

Ripple Yükselir Mi 2021

Çoğu isim Ripple’ın ve diğer kripto para birimlerinin yükselişinin 2021 yılında da devam etmesini bekliyor. Çünkü tarihsel olarak değerlendirildiğinde her boğa piyasası bir öncekinden uzun sürüyor ve kripto para birimleri 3 yıl gibi bir ayı piyasasından çıktı. Bu sebeple içinde olduğumuz rallinin en azından 2021’in üçüncü çeyreğinde de devam etmesi bekleniyor.

Ancak bu noktada BTC’nin 20.000 dolarlık rekor seviyeyi kırıp kıramayacağı ve bu seviyenin üzerinde sergileyeceği performansın çok önemli olduğu düşünülüyor. Eğer Bitcoin 20.000 doların üzerine çıkar ve yılı da bu seviyenin üzerinde kapatırsa 2021 yılı için artış bekleniyor. Ama BTC 20.000 dolarlık güçlü dirençte takılabilir ve rekoru kıramayabilir. Bu durumda da hem Ripple gibi altcoin’lerin hem de Bitcoin’in yeniden düşüş trendine girebileceği ifade ediliyor.

Ripple Düşer Mi 2021

Bilindiği gibi kripto paralar yüksek volatiliteleri ile ünlü. Dolayısıyla fiyat artışları hızlı olduğu gibi fiyat düşüşleri de hızlı olabiliyor. Ama bugünkü piyasada kripto paraların diğer boğa koşularına göre daha sağlam adımlar atmaya çalıştıkları görülüyor. Bu sebeple bir süre daha boğa koşusunun devam edeceği düşünülüyor.

Yine de analistler yukarıda da belirttiğimiz gibi Bitcoin fiyatının takip edilmesi gerektiğini ve her koşulda dikkatli olunması gerektiğini ifade ediyor.

Bunlara dayanarak eğer 2020 yılının kapanışı yüksek fiyatlarda ve yükseliş eğiliminde olursa 2021 yılında yukarı yönlü fiyat hareketleri devam edebilir. Ancak eğer bir düşüş başlarsa XRP’nin 2021 yılında yeniden düşüş grafiğine girebileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar