X

XRP Fiyatında Yeni Rekor: Ripple Yükselişi İçin Yeni Tahminler Açıklandı

XRP fiyatından yeni rekor!
15:10
23 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, tam anlamıyla Bitcoin’in (BTC) yükselişini aratmayacak şekilde yukarı tırmanmaya başladı. Kısa süre önce 0,30 dolar bandından işlem gören ve buradaki direnç noktasında bile takılan XRP’nin şimdilerde önüne gelen tüm dirençleri kırdığı görülüyor.

XRP Fiyatı 0,498 Dolar İle 2020 Rekorunu Kırdı

Geçtiğimiz günlerde 0,46 dolar direncine takılıp burada güçlü bir satış baskısı olduğunu gösteren Ripple, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,46 doları da kırıp geçti ve yeni bir rekor kırdı. 2020 yılının rekoruna imza atıp Bitstamp kripto para borsasında 0,498 doları gören XRP/USD işlem çifti için yapılan sıradaki fiyat tahminleri ise dudak uçuklatıyor.

Ripple ekosisteminin tanınan isimlerinden JamesRuleXRP, yayınladığı güncel gönderisinde bir daha asla XRP fiyatının 0,30 dolar noktasının gerilediğini görmeyeceğimizi vurguladı. Daha önce XRP yükselişini başarılı bir şekilde tahmin eden Türk analist ise kritik direnç noktasının 0,52 dolar olduğunu belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP İçin 5 Dolar Hayal Değil

John Wick konu hakkında yaptığı açıklamasında Ripple fiyatının 2021 yılının ilk çeyreğinde 3 ile 5 dolar arasında seviyelere kadar yükselebileceğini vurguladı. Analist bunun “fantastik” bir rakam olmadığını vurgulayarak ilerleyen yıllarda 10 doların bile mümkün olduğunu belirtti. Tabii ki bunun kişisel tahmini olduğunu da ifade eden Wick, yatırımcılara dikkatli olmaları çağrısında bulundu.

xrp eth fiyat

Tanınan bir başka kripto para analisti Le Public ise XRP için 0,52 dolar direncinin kırılması durumunda fiyatın 0,65 dolar ile 0,77 dolara kadar çıkabileceğini vurguladı. Olası bir düzeltme ise analiste göre fiyatı bir anda 0,36 dolar ile 0,33 dolar seviyelerine kadar çekebilir ve birçok yatırımcı %50’ye varan zararlara ulaşabilir.

Ripple İçin En Önemli Destek

Her yükselişin bir düşüşü olduğu ve XRP fiyatının yaşadığı bu sansasyonel yükselişten sonra bir süre düzeltme yaşayacağı unutulmamalı. XRP fiyatının yaşayacağı düzeltme, aslında fiyatın sağlıklı bir şekilde yükselebilmesi için olmazsa olmaz bir olay olarak biliniyor. XRP/USD işlem çifti eğer 0,30 dolar desteğinin altına inmezse, fiyat yine beklenen şekilde sert yükselişini devam ettirebilir ve yatırımcılara kazandırmayı sürdürebilir.

Yine de bütün bu yükseliş ve iniş döngüsünde Bitcoin fiyatının gidişatının da bir hayli önemli ve kritik olduğu unutulmamalı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar