X


Ripple-SEC Davasına 5 Gün Kala XRP’de Kritik Seviyeler!

XRP’de önemli kritik seviyeler!
08:16
17 Şubat 2021

Son zamanların tartışmalı kripto parası Ripple (XRP), dün Polkadot (DOT) ve Cardano’nun (ADA) sergilediği fiyat hamlelerinin ardından piyasa değeri sıralamasında altıncılığa geriledi. Bununla birlikte XRP’nin 0,60 dolarlık seviyeden 0,48 dolarlık seviyedeki desteğe kadar gerilediği ve toparlanma sayesinde yeniden 0,50 dolarlık bandın üzerine yükseldiği görüldü.

XRP ve SEC Etkisi

Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 15 Şubat’ta ortak bir bildiri yayınladı ve dava ile ilgili henüz bir uzlaşı olmadığını dile getirdi. Bilindiği gibi Aralık 2020’de SEC Ripple’A ve iki üst düzey yöneticisine yasadışı menkul kıymet satmak suçlaması ile dava açmış ve bu davanın etkisi ile birçok borsa XRP token’ı ya delist etmiş ya da işlemlerini askıya almıştı.

Dolayısıyla davanın açılmasının XRP üzerinde etkisi büyük oldu ve fiyat çok kısa sürede 0,60 dolar seviyelerinden 0,17 dolar seviyelerine geriledi. Ancak XRP’nin son günlerde yaşadığı toparlanma ile fiyatını yeniden dava öncesi seviyelere taşıdığı görüldü. Peki, bundan sonrası için XRP hangi yöne gidecek?

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP Fiyat Beklentileri

Teknik analizlere göre XRP şu anda ralli sinyalleri veriyor. Yapılan açıklamalara göre geçtiğimiz günlerde XRP’de yaşanan uzun süreli yukarı yönlü grafiğin ardından ve son günlerde yaşanan düzeltmeden sonra bir ralli başlayabilir.

Çünkü düzeltme, satış baskısı azaldıkça konsolidasyonun oluşmasını sağlayabilir ve bu da  boğalara kontrolü ele geçirme fırsatı verebilir.

Kritik Seviyeler

Analistlere göre en önemli seviye şu an için 0,50 dolar. Buna ek olarak XRP fiyatının 0,52 doların üzerine yükselmesinin da yukarı yönlü bir kırılma başlatabileceği düşünülüyor.

Şu anda Ripple 0,50 doların üzerinde kalmak için büyük bir çaba sarf ediyor ve bu seviyenin üzerinde kalıp, 0,52 doların da üzerine çıkması XRP’de 0,65 dolara doğru hızlı bir yükselişi başlatabilir. Analistlere göre eğer 0,65 dolar kırılırsa bu yılın en yüksek seviyesi olan 0,75 dolara doğru bir hareket başlayacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar