X


Ripple Hız Kesmiyor: En Büyük Bankalardan Birisi Daha, Ripple Ağına Katıldı

Ripple'dan yeni ortaklık!
13:44
26 Mayıs 2021

ABD’nin blockchain devi Ripple, ABD’nin finansa regülatörü tarafından açılan davaya rağmen yeni ortaklıklar ile yatırımcıların umutlarını taze tutmaya devam ediyor.

Ripple’dan BankDhofar Müjdesi!

Ripple, Umman’ın en büyük ikinci bankası BankDhofar ile ortaklık kurduğunu açıkladı. BankDhofar, bundan sonra belirli havale işlemleri ve havale kanalları için RippleNet kullanacak. Pune merkezli IndusInd Bank ile BankDhofar arasındaki havale işlemleri, RippleNet altyapısı kullanılarak gerçekleştirilecek.

Ripple tarafından yayınlanan gönderiye göre bu ortaklık aslında bir ilki içeriyor. İki banka arasında ilk defa gerçek zamanlı mobil ödeme gerçekleştirilebilecek ve Ripple altyapısı bunun gerçekleşmesinde büyük bir rol oynuyor. BankDhofar müşterileri, direkt olarak uygulamayı kullanarak 2.600 dolara kadar olan transferleri Hindistan’a gönderebilecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Hindistan ve Umman Arasında Ripple Sayesinde Bir İlk

Umman’dan Hindistan’a ilk defa gerçek zamanlı ödeme yapılacak olması da Ripple altyapısının sunduğu avantajların sadece bir tanesini gün yüzüne çıkartıyor. Ripple tarafından yapılan açıklamada bu ortaklığı gerçekleştirmekten dolayı gurur duyulduğu belirtilirken, Hindistan’ın havale sektöründe lider olduğu da vurgulandı.

xrp fiyatı

Hindistan, dünyada en çok havale yapılan ülke konumunda ve başka ülkelerde çalışan Hint vatandaşlar farklı yollarla ülkelerine para gönderiyor. Ripple’ın bu konuda bir ilki gerçekleştirmesi de sunulan teknolojinin ne kadar önemli ve geleceğe yönelik olduğunu göstermekte.

XRP de Olumlu Etkilendi

Ripple, bir hafta önce de Mısır’ın en büyük bankası Mısır Ulusal Bankası ile ortaklık imzaladı. Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki havale kanalına yönelik atılan bu adım ile birlikte Ripple’ın ortaklık ağı çok daha fazla büyümüş oldu. Ripple’a karşı açılan davada menkul kıymet olduğu iddia edilen XRP’nin bu kanallarda kullanılıp kullanılmayacağı ise henüz netlik kazanmadı.

XRP fiyatı, bu açıklamalar sonrasında %10 yükseliş elde ederek yeniden 1 doların üzerine çıktı. Aslında şu an için kripto para sektörü genel bir yükseliş yaşıyor. Buna karşın XRP’nin bir süredir durgun olan seyri, yeni ortaklık haberleri ile bozulmakta. XRP’nin özellikle ODL ürününde kullanıldığı biliniyor ve Ripple ortaklık ağını devamlı olarak geliştirerek XRP’ye de katkı sağlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar