X


Dev Kripto Para Borsasına Yönelik Menkul Kıymet Soruşturması Başladı!

Poloniex'e karşı soruşturma açıldı.
14:50
26 Mayıs 2021

Kripto para sektörünün en eski ve tanınan kripto para borsalarından birisi olan Poloniex, soruşturma geçiriyor. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, Poloniex kripto para borsasına yönelik soruşturma başlatıldığı doğrulandı.

Poloniex’in Başı Belada

Kanada’nın menkul kıymet regülatörü, Poloniex kripto para borsasının menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini ve bununla ilgili yaptırıma maruz kalacağını aktardı. Yayınlanan basın açıklamasında Poloniex’in “bilerek” menkul kıymet yasalarını ihlal ettiği ifade edilmekte. Poloniex’in ilgili yasaları takip etmeden ve izin almadan menkul kıymet alım satımına aracılık ettiği belirtilmekte.

Poloniex gibi kripto para borsalarının gerekli lisans veya izinleri almadan, Ontario içerisindeki yatırımcıları riske maruz bıraktığı ve bunun kabul edilemez olduğu belirtiliyor. Kripto para borsasının sadece risk yaratmadığı ve aynı zamanda kripto para sektöründe haksız rekabet oluşturduğu belirtilmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Poloniex Kripto Para Borsasının Duruşması 18 Haziran’da

2014 yılında piyasaya sürülen Poloniex, ilk başta ABD merkezli bir borsa olarak tanıtılsa da daha sonra yaşanan değişimler ile beraber Şeyseller merkezli bir borsa olarak yer değiştirdi. 2014 yılında Circle gibi önde gelen kurumlar tarafından geliştirilen Poloniex, daha sonra ise Tron Foundation CEO’su Justin Sun tarafından satın alındı.

Poloniex kripto para borsasının menkul kıymet yasalarını ihlali ile ilgili 18 Haziran 2021 tarihinde ilk duruşma görülecek. Poloniex tarafından konu hakkında bir açıklama yapılmadı. Buna rağmen borsanın özellikle Justin Sun’ın satın alımı sonrası çok tepki çeken adımlar attığı bilinmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar