X

Powell’ın Açıklamalarının Ardından Bitcoin Güç Kazandı: BTC Dirençleri Kırabilecek Mi?

Dün ABD FED Başkanı Powell yaptığı açıklamalarda Bitcoin’i yasaklamayacaklarını ifade etti. Bu haber BTC fiyatına yaradı.
08:09
1 Ekim 2021

Dün ABD FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarından sonra lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı bir miktar yükseldi. Ancak yükseliş ivmesinin hız kazanmadığı görülüyor ve BTC şu anda konsolide oluyor.

Açıklamaların Fiyata Etkisi

Powell’ın açıklamalarının ardından yükselişe geçen Bitcoin, 44.111 dolara kadar yükseldi. Ancak BTC’nin 45.000 dolarlık direncin altında kalması konsolidasyon sürecini başlattı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 43.610 dolardan işlem gören Bitcoin, 44.000 dolardaki direnci kırmaya çabalıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin fiyatında hafta sonu yeni yükseliş dalgaları görülebilir. Bu noktada 42.000 dolarlık desteğin kırılmaması ve fiyatın 45.000 dolara doğru harekete geçmesi büyük önem taşıyor.

Eğer Bitcoin 45.000 dolardaki güçlü direnci kırabilirse bir sonraki hedef 48.000 dolara olabilir. 48.000 dolar üzerinde ise 50.000 dolarlık psikolojik direnç bulunuyor. Buna ek olarak BTC için şu anda ilk önemli desteğin 43.500 dolar olduğu düşünülüyor. Dolayısıyla BTC’nin beklenen yükseliş için bir miktar daha desteğe ihtiyacı var.

ABD Bitcoin’i Yasaklamayacak

FED Başkanı Jerome Powell dün yaptığı açıklamalarda önemli iki noktaya değindi. Powell’ın açıklamalarına göre Amerika’nın Bitcoin’i ve kripto paraları yasaklamak gibi bir niyeti yok ancak stablecoin’lerin düzenlenmesi gerekiyor.

Dolayısıyla aslında Powell’ın açıklamaları, ABD’nin Çin’in yolundan gitmeyeceğini gösteriyor. Bu da, “Acaba ABD Çin yasaklarını kendisi için bir fırsata dönüştürebilecek mi?” sorusunu akıllara getiriyor.

ABD’de şu anda kripto para birimlerine karşı oldukça belirsiz bir yaklaşım var. Eğer bu yaklaşım pozitife dönmeye başlarsa Çin’in yasaklarının ABD için önemli bir fırsata dönüşmüş olabileceğinden bahsedebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar