Popüler Şaka Para Biriminden Bir Başarı Daha! Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’i Geride Bıraktı!

Popüler şaka para birimi Shiba Inu'da rekor üstüne rekor kırılıyor.
14:45
26 Aralık 2021
Popüler Şaka Para Biriminden Bir Başarı Daha! Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin'i Geride Bıraktı!
Okuma Süresi: 2 Dakika

2021 yılı kripto para piyasası için güzel bir yıl olurken popüler şaka para birimi Shiba Inu (SHIB) şüphesiz 2021’de büyük başarılara imza attı. Öyle ki bugün bu başarılarına bir yenisi daha eklendi.

Shiba Inu, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’i Geride Bıraktı

DOGE katili olarak bilinen popüler şaka para birimi Shiba Inu (SHIB) 2021’de popüler fiyat takip platformu CoinMarketCap’te en çok görüntülenen kripto para birimi olarak ortaya çıktı ve Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere en iyi kripto para birimlerini geride bıraktı.

CoinMarketCap’e göre, Shiba Inu, son 12 ayda 188 milyondan fazla görüntüleme kaydetti; bu, Bitcoin’in bu yılki 145 milyon görüntülemesinden yaklaşık 43 milyon daha fazla görüntülemeye eşdeğer.

Dogecoin ise, 2021 yılında 107 milyon görüntüleme ile en çok görüntülenen kripto para birimleri arasında üçüncü sırada yer alırken, onu sırasıyla 86 milyon görüntüleme ve 81 milyon görüntüleme ile Cardano ve Ethereum izledi.

Öte yandan bir diğer ilginç olay ise popüler şaka para birimin henüz 15 ay önce piyasaya sürülmüş olmasına rağmen bu süre zarfında piyasa değerine göre dünyanın en büyük 13. kripto para birimi konumuna yükselmiş olması olabilir.

Ekim ayında SHIB, dört günlük bir dönemde %133’ün üzerinde artış göstererek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.000088 dolara ulaştı. Bu inanılmaz boğa koşusu, popüler şaka para biriminin toplam piyasa değerini 41,5 milyar doların üzerine çıkardı. Shiba Inu’da yaşanan bu artışlarla birlikte popüler şaka para birimi Dogecoin’i aşan bir piyasa değeri ile en büyük 10 kripto varlığı arasında yerini aldı.

En İyi Borsalar Arasında Popüler

Kripto para biriminin geçen yıl içinde elde ettiği tüm başarılara rağmen, Shiba Inu hem yatırımcılar hem de kripto varlıkları arasında popüler olmaya devam ediyor.

Öyle ki geçtiğimiz ay, popüler kripto borsası Kraken, Twitter’da tweet’in 2.000’den fazla beğeni alması durumunda SHIB’ye destek ekleyeceğini duyurdu. Şaşırtıcı bir şekilde, tweet, kısa süre içerisinde 41.000’den fazla beğeni aldı ve onu borsa tarafından en popüler ikinci tweet haline getirdi.

Bu arada, önde gelen bilgi şirketi Global Data tarafından toplanan veriler, SHIB hakkındaki sosyal medya konuşmalarının bu yıl %16.000 arttığını ve memecoin‘e ilk 10’da yer alan diğer kripto para birimlerine kıyasla en büyük büyüme oranını verdiğini gösterdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar