Popüler Altcoin Hızlı Bir Toparlanma Yaşayabilir!

Bu altcoin kısa vadede yükseliş yaşayabilir. Peki hangi seviyelere dikkat etmek gerekiyor? İşte detaylar.
20:17
11 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Altcoinlerdeki düşüş eğilimi devam ediyor ve Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 30.250 dolardan alıcı buluyor. Elbette kripto para piyasalarında düşüşler sonsuza kadar devam etmedi. Analistler dikkat çeken bir altcoinin hızla toparlanabileceğini düşünüyor. Peki bu altcoin hangisi ve neden böyle bir potansiyele sahip? Fiyatı kaç dolara ulaşabilir?

Cosmos (ATOM)

Bitcoin 30.000 dolar ile 32.000 dolar arasındaki hareketlerine bugün devam etti. Peki son gelişmeler ATOM’u nasıl etkileyecek? Cosmos (ATOM), grafiklerde Bitcoin’e benzer şekilde hareket etti. Birçok altcoinin fiyatı Bitcoin ile uyumlu hareket ediyor. ATOM, bu yazının yazıldığı sırada momentum ve OBV göstergeleri ile bir yükseliş farklılığı oluşturdu. Bu, ATOM‘un önümüzdeki saatlerde fiyatta bir sıçrama görebileceğini gösterdi.

Birkaç gün önce yerel dip olarak 12,5 dolar işaretlendiği için bu bölge ilk hedef olacaktır.

Cosmos (ATOM) Yorumları

Yatırımcıların 12,5 doların üzerinde 13 ve 13,3 dolar seviyelerini izlemesi gerekiyor. Satıcılar bu bölgede kendilerini yeniden gösterebilir. Fiyat daha düşük bir dip yapsa bile RSI daha yüksek bir dip (beyaz) yaptı ki bu güçlü bir yükseliş ayrışması. RSI geçen hafta nötr 50’nin altında kalarak düşüş eğilimine işaret etse de, bu farklılık bir sıçramayı ima etti. OBV aynı şekilde geçen hafta düşüş trendindeyken, son iki günde gerçek bir alım hacmi de gösterdi.

Müthiş Osilatör de sıfır çizgisinin altındaydı, ancak sıfır çizgisinin altında yaptığı zirve daha düşüktü, bu da daha zayıf bir düşüş momentumunu ve önümüzdeki birkaç saat içinde olası bir sıçramayı gösteriyor. Önümüzdeki birkaç saat içinde 12,5 dolara veya 13-13,2 dolar bölgesine bir sıçrama görülebilir. Mevcut fiyattan yapılan alımlar riskli olabilir ve 13 dolar seviyeleri satış için uygun görünüyor. Yatırımcıların artan volatiliteden daha az zarar görmek için vadeli işlemlerde temkinli olması önemli, kripto para piyasalarında bugün neredeyse tüm altcoinler %20’leri aşan zararlara maruz kaldı.

Terra FUD’u henüz bitmiş değil. Buna ek olarak Do Kwon hakkında oldukça ciddi iddialar da sosyal medyada dolaşıma sokuldu.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar