X


Polygon (MATIC) 2022’de 10 Dolar Olur Mu?

Kripto kahini Lark Davis, MATIC için %500'e yakın fiyatlama bekliyor.
11:15
11 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Polygon (MATIC), yazı hazırlandığı sırada 2,13 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Peki bu yıl bitmeden 10 doları görebilecek mi? Lark Davis bu sorunun cevabını takipçileriyle tartışıyor. Şimdi bu tartışmaya kulak verelim ve %500 potansiyeli inceleyelim.

Polygon’un 400 Milyon Dolarlık Yatırım

Mirror Protocol (MIR), Polygon’un da uygulayacağı ve ortaya çıkaracağı ZK toplama (rollups) çözümleridir. Bu, zincirler arasında çalışabilecekleri ve Ethereum‘un üstünde farklı çözümlere sahip oldukları anlamına gelir. Daha önce size sıfır bilgi kanıtı (ZK) hakkında daha fazla şey duyacağız demiştim. Aylar sonra Polygon ve birçok proje bu konuda ciddi yatırımlar yapmaya başladı.

Polygon, Ethereum uyumlu bir ZK Toplaması olan Polygon Zero‘yu oluşturmak için Mir’i satın aldı. Müjdeli haberi Twitter hesapları üzerinden duyurmuşlardı.

“Mir’in muhteşem ekibi, dünyanın en hızlı ZK ölçekleme teknolojisini geliştirdi; Bunu kullanmak ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir, Ethereum uyumlu bir ZK Toplaması olan Polygon Zero’yu oluşturmak için el ele veriyoruz”.

Fiyatı besleyecek ilk müjde bu olabilir. Davis bu konuyu fazlasıyla önemsiyor.

Polygon (MATIC) 10 Dolar Hedefi

Spencer Noon, 0x Polygon köprülerinin son 7 gün içinde 500 milyon dolarlık giriş gördüğünü, yarım milyar doların diğer zincirlerden Polygon’a geçtiğini ve şu anda tüm diğer blockchain köprülerini gölgede bıraktığını söylüyor. Vitalik Buterin ise geçtiğimiz günlerde bu köprülerin büyük kayıplara yol açabileceğinden bahsetmişti. Ancak konumuz şimdilik Polygon’un başarısı, Polygon ekosistemine çok fazla para geliyor çünkü bu ekosistemi kullanan insanlara çok iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatılıyor.

2021 sona erdiğinde Polygon’un 100 milyondan fazla cüzdanı, 3.000’den fazla uygulaması vardı. Polygon‘da bir milyardan fazla işlem gerçekleşti ve ağ için 6 yeni çözüm ürettiler. Polygon kullanıcılarının sadece %15’inin aynı zamanda Ethereum’da adresleri var, bu da yeni Polygon kullanıcılarının %85’inin Polygon’u seçtiği anlamına geliyor. Polygon, Aralık ayında 7200 yeni geliştiriciyi ağırladı.

Polygon tabanlı 50.000 NFT satıldı. Polygon’da 10.000’den fazla NFT koleksiyonu, 15 milyar toplam varlık, 80+ı aktif oyun, NFT ticaret hacminde 2,5 milyar dolar hacim bulunuyor.

Dünyanın en büyük merkezi olmayan borsası olan UniSwap artık Polygon’da yayında. En büyük NFT pazarı OpenSea ve en büyük metaverselerden biri olan The Sandbox da Polygon’a geliyor. Polygon, Ethereum’un getirdiği yazma mekanizması olan EIP 1559’u piyasaya sürüyor ve şu anda test ağında çalışmalar devam ediyor. Popüler analist Lark Davis tüm bunlar dikkat alındığında 10 dolar hedefinin mümkün olduğunu söylüyor. Elbette Davis geleceği göremez bu yüzden dikkatli olmalısınız.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar