X


Binance, Solana Ağındaki Para Çekme Problemlerine İlişkin Bir Uyarı Yayınladı!

Binance, Solana ağındaki tıkanıklıktan dolayı para çekme işlemlerinde problemler yaşandığını ve konuya ilişkin uzun vadeli bir çözüm üretmek amacıyla proje ile aktif çalıştıklarını duyurdu.
11:00
11 Ocak 2022

Solana blokzinciri, yüksek hesaplama işlemlerindeki artış nedeniyle ağda bir kez daha  tıkanıklık yaşamaya başladı. Bu bağlamda Binance, Solana ağı üzerinden gerçekleştirilecek kripto varlık çekim işlemlerinin duraklayabileceğine yönelik bir uyarı yayınladı.

Solana Blokzincirinde Bir Ağ Kesinitisi Daha

Ethereum rakibi” akıllı kontrat platformu Solana, son zamanlarda ağın performansını etkileyen bir dizi problem ile karşılaştı. Solana ağında, süreç içerisinde defalarca kez tıkanıklık yaşandı ve geliştiriciler, bu sorunları gidermek amacıyla saatlerce konu üzerinde çeşitli çalışmalar yürüttü. Geliştiriciler, bazı durumlarda yeniden çalışabilmesi için ağı yeniden başlatmak zorunda kaldı. Böylece Solana ağında, saatlerce işlem yapılamadı.

Binance’den Resmi Duyuru

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, resmi Twitter hesabından konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Binance, Solana ağının yüksek hesaplama işlemlerindeki artış nedeniyle tıkanıklık yaşandığını ve buna yönelik uzun vadeli bir çözüm geliştirebilmek amacıyla proje ile aktif çalıştıklarını açıkladı:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Solana (SOL) ağı şu anda yüksek hesaplama işlemlerindeki artış nedeniyle tıkanıklık yaşıyor, bu da ağ kapasitesini saniyede birkaç bin işleme indiriyor ve kullanıcılar için bazı başarısız işlemlere yol açıyor. Solana (SOL) ağı üzerinden Binance’deki para çekme işlemleri, zaman zaman duraklatılabilir. İstikrarlı, uzun vadeli bir çözüm sağlamak için projeyle aktif olarak çalışıyoruz.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar