X


Polkadot (DOT) Teknik Analizi – 4 Mart 2021

Polkadot (DOT) için teknik veriler ve uzman analist görüşleri.
13:03
4 Mart 2021

Polkadot (DOT), 26 dolar destek seviyesinden yükselip 38 dolar engeline çarptı. 12 saatlik TD sıralı göstergesine göre satış sinyalinin ardından devam eden düzeltme meydana gelebilir. SuperTrend indikatörü şu sıralar düşüşü reddeden bir satın alma sinyali verdi.

Polkadot, 38 dolar seviyesi reddinin akabinde artan tepe baskıyla mücadele ediyor. Son yükseliş trendinden önce DOT, tüm zamanların en yüksek seviyesi 42 dolardan önemli derecede düşüş kaydetmişti. 26 dolardan kurulan destek, boğalara DOT’u 30 doların üzerine çıkarma fırsatı sundu. Ancak uzman analistler, daha yüksek destek seviyeleri benimsenmediği sürece büyük düşüşlerin önüne geçilemeyeceğinin altını çizdi. Haberimizin yazıldığı sırada Polkadot 35,99 seviyelerinde seyrediyor.

Polkadot Hangi Yönde Seyredecek ?

TD sıralı indikatörüne göre DOT, 12 saatlik grafikte satış sinyali verdi. Bu satış sinyali, yükseliş ivmesinin güç kaybettiği pozisyonları tanımlar. Ayrıca tüm bu göstergeler, ayıların konumlarını güçlendirdiği anlamına da gelebilir. Tepedeki basınç yükseldikçe, bir fiyat düzeltme sinyali oyuna dahil olur. Satış sinyali kabul edilirse Polkadot düşüş trendine girebilir.

Destek, 12 saatlik grafikte mutlaka 50 MA’da koruma altına alınmalıdır. Aksi takdirde Polkadot’ta 26 dolar fiyat seviyelerine sert bir düşüş görülebilir.

Madalyonun Arka Yüzü

Deneyimli analistler; Polkadot için uzun vadede olumlu yol haritaları çiziyor. 4 saatlik grafikte, SuperTrend göstergesi uzun vade sinyali ile DOT’un geleceğini aydınlatıyor. SuperTrend göstergesini şu şekilde açıklayabiliriz. Bu teknik göstergeye göre fiyat SuperTrendin üzerindeyse al koşulu, altında ise sat koşulunu ifade eder. SuperTrend göstergesinin yükselmeye devam etmesi, Polkadot’un dezavantaj pozisyonunu koruması anlamına gelebilir.

MACD indikatörü, boğa sinyalini işaret ediyor. Dolayısıyla SuperTrend öngörüsünü doğruladını belirtmekte fayda var. Bununla beraber, yükseliş trendi analizinin doğrulanması için MACD’nin sinyal çizgisi altına sarkmaması ve orta çizginin üzerinde seyretmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar