X


Pokémon Go’ya Bitcoin Eklenirse?

00:38
14 Temmuz 2016

Günümüzde bitcoin ve oyun sektörü birbiriyle paralel seyretmekte ve bazı geliştiricilerin Minecraft, Sarutobi ve FlapPig gibi oyunlara kripto para entegre etmeye başladığı biliniyor. Pokémon Go hayal gücü ve akıllı telefon birleşimini kullanıp artırılmış gerçeklik oyunlarının en yenisi olarak ortaya çıktı. Oyun öyle bir popülerlik yakaladı ki server’ı defalarca çöktü ve App Store ve Google Play’de en fazla indirilen uygulamalardan biri oldu.

Oyunu oynayan Bitcoin çılgınlarını en baştan cezbeden fikir ise şuydu: “Ya Pokémon Go Bitcoin’le entegre edilirse?”

Bitcoin desteği fikri, uygulamayla yalnızca sanal Pokémon yakalamak yerine her yaratığın kripto-token’le yüklü bir değeri olması ve bunların bitcoin’e çevrilebilir olmasından ileri geliyor. Pokémon Go’nun oyun-içi Bitcoin ödemesiyle oynanması kullanıcılar için daha yaratıcı ve gerçek hayat teşvikli bir oyun tecrübesi sunabilir.

Geliştiricilerin işe koyulmasına sabredemeyen kişiler için ise hâlihazırda benzer işlevi gören iki video-oyun bulunuyor. Bunlardan ilki PokéBits.. Bir RPG tarayıcı oyunu olan PokéBits’de Bitcoin butonu ekli bulunuyor. Dünya çapında yaklaşık 4000 oyuncusu bulunan oyunda ilerledikçe Satoshi kazanılıyor ve her seviyede ödüller artıyor.

Twitch.tv üzerinde oynanabilen diğer oyunun ismi ise Bitcoin Plays Pokémon olarak geçiyor. BTP’de oyunu oynarken kazanılan bitcoin’ler yardım kuruluşlarına bağışlanıyor. Daha kısa bir ifadeyle, BTP hem 8 bit Pokémon tecrübesi hem de yardım kuruluşlarına bağışta bulunma fırsatı sunuyor.

Piyasada şu anda Pokémon Go ile Bitcoin’i birleştiren bir uygulama bulunmuyor; ancak böyle bir oyunun geliştirileceğine ve ileride bitcoin-entegreli oyunların artacağına kesin gözüyle bakılıyor.

pokemon-go-nasil-indirilir

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar