Piyasaya Güncel Bakış: Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri!

CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı ve değer kaybı kaydeden kripto para birimleri
09:30
1 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası, Bitcoin‘in 23.360 dolar seviyelerine gerilemesi ile birlikte yeni haftaya düşüş ile başladı. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, yönünü yeniden aşağı çevirdi ve düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.690 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri, 1,13 trilyon dolara geriledi. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 133 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Son bir haftalık zaman dilimi içerisinde yükseliş yönlü bir ivme yakalayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftaya düşüş ile başladı ve günün erken saatlerinde kaydetmeye başladığı değer kayıpları ile birlikte 23.360 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, son 24 saatte düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1.690 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,13 trilyon dolara geriledi. Ayrıca Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 133 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Kripto para piyasasındaki düşüş eğilimine karşın Filecoin (FIL), BitTorrent (BTT), Polkadot (DOT), Arweave (AR) ve Kusama (KSM) yeni haftaya yükseliş ile başladı ve CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto para birimleri oldu. Öte yandan yine CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin Gold (BTG), Ethereum Classic (ETC), Gala (GALA), Lido DAO (LDO) ve Uniswap (UNI) ise piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer kayıpları kaydeden kripto para birimleri arasında yer aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar