Reklam

Başkan Web3 ve NFT Hayranı Çıktı

09:30
1 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Miami Şehri, bazı önemli markalar ile iş birliği yaptı. Daha doğrusu kendine sponsor aldı diyebilirim. Yani TIME, Mastercard ve SalesForce ile birlikte 5.000 NFT parçasından oluşan bir koleksiyon çıkarılacak. Bu durum, Miami belediye başkanı Francis Suarez‘in kripto camiasında yaşanan düşüşe rağmen web3 alanına olan sevgisini kanıtlamanın bir yolu olarak gösteriliyor.

Peki Bu NFT’ler Nasıl Olacak?

Miami şehri, bu yıl Time USA, Mastercard ve Salesforce ile ortaklaşa 5k Ethereum tabanlı NFT’leri piyasaya sürüyor. Eşsiz NFT’ler, şehrin 56 mil karelik alanını temsil etmek için 56 farklı Miami sanatçısı tarafından tasarlanıyor.

Time USA isimli oluşum, Miami şehrinin NFT stratejisini tanımlamaya ve projeyi yürütmeye yardımcı olacak. Hepimizin aşina olduğu bir finans markası olan Mastercard, NFT sahiplerine restoranlarda özel etkinlik erişimi ve şehirde özel kültür turları gibi ayrıcalıklı avantajlar sunacak. Son olarak bulut tabancı yazılım şirketi olan Salesforce, markaların kendi NFT’lerini basmasına ve satmasına olanak tanıyacak. Ayrıca yakında piyasaya sürülecek olan NFT’leri bulut platformuyla basım ve birincil satış sürecini yönetmeyi planlıyor.

Başta Miami olmak üzere Florida’da web3 ve NFT’lerin hayranı olan şehirler diyebilirim. Bundan dolayı Miami belediye başkanı Francis Suarez , NFT’lerin ve web3 alanına hayranlığı ile tanınan bir başkan. Bunu birçok yönden kanıtlamıştır. Daha önce, madeni paraya olan inancı nedeniyle 401.000#$’lık yatırımın bir kısmını Bitcoin’de olmasını istediğini söylemişti. Bu proje ve kripto kışı hakkında şunları söyledi:

“Yenilerini çekerken mevcut işletmelerimizi desteklemek için bu yeni teknolojileri kullanmaya devam edeceğiz.”

Suarez ayrıca iki ayda 8 milyon dolar gelir elde eden ancak şimdi ATH’sinden %98.9 düşen bir altcoin olan $MIA’yı piyasaya sürdü. Şehir o zamandan beri Bitcoin’de bir getiri elde etmek için $MIA’sının çoğunu kilitledi veya stake etti.

Proje İle İlgili Firmalar

TIME, Mastercard ve Salesforce, kendi alanlarındaki en büyük isimlerden bazılarıdır. Hepsi Miami NFT için ortak çalışıyorlar. TIME, NFT olarak yayınlanan ilk tam dergi olan kendi NFT’leri TIMEPieces’i piyasaya sürdü. İnsanlar kendi kartlarıyla NFT satın alabildikleri için Mastercard ödeme ağını web3 ve NFT’lere taşıdı. Son olarak SalesForce, NFT bulutunu oluşturma sürecindedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar