X


Piyasa Kızıla Büründü: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Teknik Analizi

Bitcoin, Ethereum ve XRP'de son durum.
17:00
13 Temmuz 2021

Kripto para piyasası kırmızıya bürünen dakikalar geçirirken lider kripto para Bitcoin, 32.288 dolara kadar geriledi. En popüler ikinci kripto para Ethereum, 2.000 dolarına altına düşerek kritik bir fiyat seviyesinde seyrini sürdürüyor. XRP, düşüşte 0.60 doların üzerinde kalarak güvenli bölge oluşturdu.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatlik zaman diliminde %2’lik bir düşüşle 32.000 dolarlık fiyat bandına geriledi. Satış baskısına maruz kalan BTC’de teknik grafik verileri adeta serbest düşüşe geçti. 30.000 dolarlık temel destek seviyesinin bir önceki durağında işlem gören Bitcoin, oldukça önemli bir test ile mücadele ediyor. BTC boğaları, acil destek ile karşılık verse de ayılar piyasaya hakim durumda.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Günlük grafik verilerine göre RSI 42’ye düştü. MACD düşüşü doğrularken Müthiş Osilatör göstergesi aşağı yönlü hareketi onayladı.

Ethereum Grafikleri

En büyük altcoin Ethereum, 2.000 dolarlık temel destek seviyesinin altına düştü. ETH boğaları bu seviyeyi tekrar alma girişimlerinde bulunsa da şu an için piyasa ayıların kontrolü altında bulunuyor. ETH adına bir sonraki kritik seviye 1.888 dolar olarak kaydedilirken yükseliş momentumunun korunması adına en önemli destek seviyesi 1.710 dolar olarak değerlendiriliyor.

ETH grafiklerine göre RSI 40’a gerilerken ve MACD düşüşü gözler önüne seriyor. ETH teknik grafiklerinde aşağı yönlü hareket açık bir şekilde doğrulanıyor. En popüler ikinci kripto paranın yukarı yönlü hareketini yeniden kazanması için 2.045 dolarlık seviyeyi yeniden aşması gerekir.

Ripple (XRP)

XRP, yaklaşık 3 haftalık bir süredir 0.60 dolar ila 0.70 dolar arasındaki fiyat bandına demir attı. XRP, 0.70 dolar aşma girişimlerinde bulunsa da bu seviyede reddedilmiş ve geri çekilme görülmüştü. XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.61 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bununla birlikte uzmanlar, 0.70 doların yukarı yönlü ivmeyi hızlandırıp 0.80 doların üzeri bir fiyatlandırmayı işaret ediyor. Öte yandan 0.60 doların altına sarkan bir fiyat hareketinde ise ilk durak 0.55 dolar olarak kaydediliyor.

XRP’nin son 24 saatlik grafik verilerinde RSI stabil seyrini sürdürerek 39’da kalırken MACD sabit seyri onaylıyor. Bununla birlikte Bollinger Bantları aşağı yönlü daralan bir fiyat kanalına işaret ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar