X


Pitbull Coin (PIT) Hakkında Bilmedikleriniz! Hangi Borsalarda Listelenecek ve Ne İşe Yarıyor?

Köpek coinlere bir yenisi daha eklendi. Ancak bu sefer diğerleri kadar sevimli değil çünkü Pitbull Coin (PIT) farklı bir köpek türünü kendine maskot edindi. Pitbull Coin (PIT) hakkında tüm detaylar ve amacını burada bulabilirsiniz.
23:01
5 Temmuz 2021

Topluluk odaklı kripto paralar, evet bu tanımı artık daha sık duyuyoruz. Bu tabir hiçbir fayda üretmeyen bazı projelerin arkasına saklandığı bir slogan oldu. Birçok shit coin bu tarz sloganları internet sitesine yazarak BSC veya Ethereum ağından düşük maliyetle ürettikleri tokenları pazara sunuyor. Pıtbul Coin (PIT) için kesinlikle böyledir diyemeyiz ancak yatırım yapmaya düşünenlerin Baby Doge, Shiba Inu gibi riskli bir varlığı araştırdığını bilmesi gerekiyor.

Pitbull Coin (PIT) Nedir?

Dogecoin, Shiba Inu ve Baby Doge Coin gibi meme tokenlarda alıştığımız bir şey vardı. Sevimli Shiba Inu köpeği fakat Pitbull Coin (PIT) burada bir değişikliğe gitmiş ve kendine daha korkunç bir maskot bulmuş. Pitbull köpeğini kendilerine maskot olarak kabul eden proje farklı bir köpek coini olarak karşımıza çıkıyor.

Dogecoin Shiba cinsi köpeği kendisi için güzel bir pazarlama aracı olarak kullanmıştı. İnternet kullanıcılarının Reddit gibi platformlarda sık sık kullandığı Shiba köpeği buna son derece uygundu ve Dogecoin geliştiricisi bunu bir fırsata çevirdi. Böylece Ethereum’dan daha eski bir varlık, topluluk odaklı ilk şaka coin ortaya çıktı. Daha sonrasında birçok muadili ve yan sanayi versiyonu geldi ancak bunların birçoğu başarısız olup fiyatını sıfırlayarak tarihten kayboldu. İlerleyen sürete Shiba Inu veya Baby Doge Coin için de bu tarihin karanlığına gömülme sürecini yaşayabiliriz.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Elbette aynı şey Pıtbull Coin (PIT) için de yaşanabilir.

Pitbull Coin (PIT)’in Projesi Ne?

Proje sadece bir şaka coin olmadığını ve fayda üretebileceğini iddia ediyor. Pitbull Coin (PIT) ekibinin duyurduğu ve başlattığı 8 farklı proje bulunuyor ve hepsini PIT sayesinde yapacaklarını söylüyorlar.

 • PITGAMES: Bazı oyunlar bu platform üzerinden topluluğa sunulacak ve kendi ekosistemlerine kazanç, popülerlik getirecek. Henüz tasarım aşamasında olan bu fikir hayata geçirilmedi.
 • PITLOTTERY: Elinde Pitbull Coin (PIT) bulunan kullanıcıların katılabileceği piyango etkinlikleri bu sistem üzerinde yapılacak. Bunun için de henüz tasarım süreçlerinin bitmediği konuşuluyor.
 • PITFARM: Yol haritalarında yazan diğer bir hedefleri, kullanıcıların madencilik yaparak PIT üretmesi, bunu yayınladılar.
 • PITSTORE: Online mağaza üzerinden Pıtbull Coin logolu eşyaların satışı yapılacak ve projeye kaynak sağlanacak. Bu fikir de henüz hayata geçirilmedi, eğer topluluk hedefledikleri şekilde büyürse buradan ciddi kazançlar umuyorlar.

Bunlar dışında PITSTOP, PITFUND, PITCHARTS ve PITSWAP ismini verdikleri 4 projeleri daha bulunuyor. Shiba Inu (SHIB)’den ilham alan ekip belli ki sadece bir şaka coinden ibaret olmadıklarını göstermek için kendilerine bu şekilde hedefler koymuş

Pitbull Coin (PIT) Arz Dağılımı ve Kullanıcıları

Yeniden hatırlatmakta fayda var Pitbull Coin (PIT) bir BEP-20 tokendır. Yani eğer yeterli (giriş seviyede) teknik bilginiz varsa sizde BSC ağı üzerinden kendi Pitbull Coin’inizi üretebilir ona Kangal Coin ismi verebilirsiniz. Eğer yeteri kadar popülerlik yakalarsanız bu sizi zengin de edebilir. Bu yüzden Pitbull Coin (PIT) oluşturucularının ne kadar ciddi olduğunu ve projenin başarılı olup olmayacağını bilemiyoruz. Özellikle bu detayı aklınızdan çıkarmamanız ve eğer yatırım yapacaksanız en yüksek risk grubunda bir kripto varlığa para yatırdığınızı bilmeniz gerekir.

BSC ağının sağlamış olduğu verilere göre Pitbull Coin’in aktif cüzdan sayısı son birkaç haftalık süreçte hızla artmış durumda, erken dönem yatırımcısı olmak isteyen ve Pitbull Coin’in yükseleceğini düşünen yaklaşık 266.000 cüzdan bulunuyor. Bunun yarısının holder olduğunu düşünürsek yine de iyi bir rakam olarak kabul edebiliriz.

Projenin toplam arzı 100 Katrilyondur, bunun %57’si yani 57 Katrilyonu yakılmış ve burn cüzdanına transfer edilmiştir. Bu miktarın güncel fiyat ile piyasa değer yaklaşık 11,5 Milyon dolardır.

İlk 10 cüzdanın varlık dağılımını aşağıda görebilirsiniz.

İlk 100 cüzdan 5.000 dolara kadar varlık saklayanları hesaplarını ifade ediyor. Sonraki 100-1000 sıralamasında bulunan 900 cüzdan ise 5000 ile 740 dolar arasında varlığa sahip, yani holder sayısı fazla da olsa 266.000 cüzdanın sadece %0,05’i kayda değer miktarda varlık tutuyor. Belki de cüzdan sayısı farklı bir şekilde şişirilmiş de olabilir.

Pitbull Coin (PIT) Nereden Alınır?

Tüm bunlara rağmen risk iştahınız yüksek ve Pitbull Coin (PIT) almak istiyorsanız PancakeSwap üzerinden alım yapabilirsiniz. Bu alımı nasıl yapabileceğini Baby Doge Coin nasıl alınır isimli haberimizde detaylı şekilde anlatmıştık. Aynı yöntemi kullanarak alımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Eğer alternatif bir yol artıyorsanız IndoEX düşük bir hacimle USDT paritesinde alım satım olanağı sunuyor. Bunun dışında CoinTiger, Hotbit ve Latoken kısa süre önce Pitbull Coin (PIT) satışına başladı. Bu sistemlerden birini kullanarak da alım yapabilirsiniz. Ancak az bilinen bu takas platformlarını kullanarak aldığınız risk sizin sorumluluğunuzdadır. Pitbull Coin (PIT) hakkında detayları paylaştığımız bu haber olumlu veya olumsuz yönde yatırım tavsiyesi içermemekte olup bilgi paylaşımı amaçlanmaktadır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
 • Pitbull
  3 hafta önce

  Umarım sonu doge gibi olur

  0