X


Bankacılık Devi Barclays, Binance’e Yapılan Kredi/Banka Kartı Ödemelerini Askıya Aldı

Barclays, kullanıcılarına kripto para borsası Binance'e banka/kredi kartı ödemelerini bir sonraki duyuruya kadar durdurduğunu bildirdi.
19:00
5 Temmuz 2021

Bankacılık devi Barclays, kripto para borsası Binance’e yapılan tüm kredi/banka kartı transferlerini bloke etti. Barclays’ın bu adımı, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’e karşı yapılan son hamle oldu.

Barclays’tan Önemli Bildiri

Barclays, kullanıcılarına kripto para borsası Binance’e banka/kredi kartı ödemelerini bir sonraki duyuruya kadar durdurduğunu bildirdi. Barclays’tan yapılan açıklamaya göre şunlar kaydedildi: Binance’e kredi/banka kartı ile yapılan ödemeleri bir sonraki duyuruya kadar durdurduğumuzu bildirmek istedik. Bu, paranızı güvende tutmanıza yardımcı olmak için bir adımdır. Bunun neden olabileceği herhangi bir aksaklık için özür dileriz.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

26 Haziran’da FCA, Binance’in ülkede herhangi bir düzenlemeye tabi faaliyet yürütmesine izin verilmediği konusunda bir uyarı yayınladı.

Bunun üzerine Binance, BML ayrı bir kurum olduğu için FCA bildiriminin Birleşik Krallık’taki hizmetlerini etkilemeyeceğini öne sürmüştü. Binance; İngiltere dışında Kanada, Tayland, Cayman Adaları, Japonya ve bazı diğer yargı bölgelerinde yoğun incelemeler ile karşı karşıya.

İngiltere’nin ana finansal denetleyicisi FCA, kripto şirketlerine olan kısıtlayıcı stratejisine devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde de birçok kripto yasağı uygulayan FCA, önümüzdeki dönem de bundan vazgeçecek gibi gözükmüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar