X


Kripto Uzmanı Şoke Eden Analizini Paylaştı: Bitcoin’de Boğa&Ayı Piyasası İkilemi

Mr. Whale, mevcut piyasa koşullarının bir ayı piyasasını işaret ettiğine inanıyor.
09:44
6 Temmuz 2021

Neredeyse çeyrek milyon takipçisi olan ünlü bir kripto analisti, boğa piyasasının sonlanacağını açıkladı. Mr. Whale, mevcut piyasa koşullarının bir ayı piyasasını işaret ettiğine inanıyor.

Mr Whale’in Analizi

Büyük bir kripto topluluğuna hitap eden Mr Whale, Twitter’da şok edici bir analiz paylaştı. Ünlü analiste göre Bitcoin’in 80 gün içerisinde yeni zirveler yapmamasının boğa piyasasının bittiğini işaret eden teyit olarak yorumladı ve şunları kaydetti: “Bitcoin tarihinde hiçbir boğa piyasasında bu kadar uzun süre düzeltme görmedik ve aynı yıl içinde yeni zirveler yapmadık.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunun üzerine bir Twitter kullanıcısı, 2013 boğa koşusu sırasında BTC’nin önceki en yüksek seviyesinden yaklaşık %70-80 oranındaki geri çekilmesinin 7 aylık bir süreçte gerçekleştirdiğine dikkat çekti. Bu, o döngünün zirvesinde 1.000 doları aşmak adına son boğa koşusunun öncesindeydi. Bununla birlikte diğer kullanıcılar, piyasadaki tüm etken faktörler nedeniyle bu döngünün diğerlerinden farklı olduğuna inanıyor.

Lider kripto para Bitcoin, altı haftadan fazla bir süredir konsolide oluyor ve bu büyük bir hareketin yaklaştığına işaret ediyor. Grafiklere göre Mr Whale’in tahmininde doğruluk payı olabilir. Ancak bazen tarih tekerrürden ibaret değildir.

Madenci Göçü İyi Mi Kötü Mü?

Son birkaç döngüde kripto para birimleri üzerinde banka kaynaklı baskılar yaratıldı ancak hash gücünün %65’inden fazlasına sahip olan ülkede hiçbir zaman doğrudan madencilik yasağı olmamıştı. Birçok endüstri gözlemcisi, bunu olumlu bir şey olarak yorumladı. Artık madencilik operasyonları daha kripto dostu yargı bölgelerine dağılabilir ve yenilenebilir enerji kullanabilir. Zincir içi analitik sağlayıcısı Glassnode, haftalık raporunda Çin’deki madencilerin kepenk kapatmasıyla Bitcoin ağının hash oranındaki düşüşe uyum sağladığını ortaya koydu.

Bitcoin (BTC) fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 34.750 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in yukarı yönlü hareketini güçlendirmesi adına 37.000 dolarlık direnç seviyesini aşması gerekiyor. Bu girişimin başarısız olması 32.000 dolarlık destek seviyesine geri çekilmeyi tetikleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Ayhan Doğan
    3 hafta önce

    Aaaaaaa hadi ya… e günaydın. Piyasa yüzde 80 düşmüş sen yenimi farkına vardın. Sana değil seni takip edenlere üzülüyorum.

    2