X


Peter Schiff’ten Michael Saylor’a Bitcoin (BTC) Çağrısı

Schiff, Michael Saylor'ın Bitcoin alımlarını eleştirdi.
18:17
15 Haziran 2021

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor büyük ihtimalle kripto para sektörünün en etkili isimlerinden birisi haline geldi. Saylor, şirketinin 500 milyon dolarlık tahvil satışını tamamladığını ve bununla Bitcoin alınacağını açıkladıktan sonra bir müjde daha paylaşmıştı.

MicroStrategy Daha Fazla Bitcoin Alacak

Saylor, MicroStrategy’nin SEC’e verdiği bildiriyi göstererek, şirketin önümüzdeki günlerde 1 milyar dolarlık hisse senedi satışı ile yine Bitcoin yatırımı yapabileceğini ortaya koydu. Saylor’ın bu açıklamaları ise ünlü Bitcoin düşmanı Peter Schiff’in dikkatini çekti.

Peter Schiff, Michael Saylor’a yönelik yaptığı açıklamasında Saylor’ın artık Bitcoin almaması gerektiğini vurguladı. Schiff, bunun “çılgınlık” olduğunu vurguladıktan sonra Bitcoin’in aslında Saylor’ın iddia ettiği gibi başarılı olması durumunda bile MicroStrategy’nin yeterince BTC’ye sahip olduğunu belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Schiff’ten Bitcoin Eleştirisi

Schiff, ünlü CEO’yu “eylemlerin sözlerinle uyuşmuyor” ifadesi ile eleştirdi. Schiff’e göre Saylor’ın daha fazla Bitcoin almasının tek nedeni, yapabildiği kadar alım yaparak bunu çöküşten kurtarmak.

MicroStrategy’nin elindeki 92.000’den fazla Bitcoin’in alım ortalamasının ise 24.000 dolar seviyesinde olduğu biliniyor. Bu da aslında Saylor’ın BTC fiyatı 30.000 dolara indiğinde bile satış yaparak ciddi bir kazanç elde edebileceğine işaret ediyor. Milyarlarca dolarlık BTC yatırımı yapan ve Ağustos 2020’den beri bunu devam ettiren Saylor’ın amacı, gerçek anlamda Bitcoin’in geleceğine katkı yapmak ve bundan kazanç elde etmek gibi gözüküyor.

Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 40.000 dolar desteğinde tutunuyor ve 7 günlük grafikte %20 yükseliş kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar