X

Peter Schiff’den Bitcoin İtirafı: Yanıldım

Peter Schiff Bitcoin hakkındaki hatasını kabul etti.
19:51
6 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in en büyük eleştirmenlerinden birisi olan Peter Schiff, Twitter üzerinden yaptığı güncel bir açıklamada Bitcoin ve bunun hakkında yaptığı tahminlerle yanıldığını belirtti. Ünlü altın yatırımcısı, Bitcoin’in 12.000 dolar direncini kırmayı başardığını ve bu sayede ciddi bir ivme gösterdiğini vurguladı.

Buna rağmen Bitcoin’in yeniden ayı piyasasına giriş yaptığını ifade eden Schiff, kısa süre sonra 10.000 dolar altının görüleceğini de belirtti. Kripto para sektöründeki analistlerin birçoğu ise Schiff’e katılmıyor ve fiyatın buradan sert bir düşüş yaşasa bile yükselişini uzun vadede devam ettireceğini düşünüyor.

Bitcoin’in Boğa Piyasası Bitti Mi?

Peki Bitcoin bu süreçte gerçekten boğa piyasasına girmiş sayılıyor mu? Lider kripto para birimi 30 günlük süreçte %35 artış elde etti. 21 Temmuz tarihinden 17 Ağustos tarihine kadar olan süreçte 12.000 doların üstüne bile çıkan Bitcoin, birçok yeni yatırımcının ilgisini çekti.

Schiff ise bunun boğa piyasası olduğunu belirtse de yakında Bitcoin için 10.000 doların altına inilecek ayı piyasasına girildiğini de vurguladı.

Schiff’e göre BTC için 10.000 dolar desteği ne kadar fazla test edilirse, bunun altına iniş ihtimali de o kadar fazla olacak ve en sonunda düşüş gelecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar