reklamı kapat

BTC, ETH ve XRP Fiyat Analizi: Düşüş Durdu Mu?

Kripto para piyasalarındaki düşüş bitti mi?
20:48
6 Eylül 2020

Kripto para piyasası son üç gün içerisinde çok sert düşüş yaşasa da birçok analistin gözü haftanın son gününe kilitlenmişti. Pazar günkü verilere bakıldığında ise piyasanın düşüşün etkisinden tam olarak kurtulamadığı, zararın nispeten azalmış haliyle kalıcı olduğu görülüyor. Şu an için top 10 içerisinde yükseliş elde eden tek kripto para biriminin Binance Coin olduğu görülmekte.

BTC/USD Analizi

Bitcoin fiyat analizine bakıldığında lider kripto para biriminin son 7 günlük süre içerisinde %12 düşüş yaşadığı söylenebilir. Buna rağmen fiyatın dünden beri değişmemiş olması kesinlikle düşüşün bir nebze de olsun durduğuna işaret ediyor. Bitcoin 4 saatlik grafikte trendin tersine döndüğünü gösteriyor.  Bu da boğa koşusunun hafif bir düzeltme ile devam edebileceğini düşündürüyor.

ETH Fiyat Analizi

Ethereum fiyat analizi ise ETH yatırımcıları için tam anlamıyla kabus durumunda. ETH son 24 saatlik süre içerisinde %6 değer kaybetse de 488 dolardan 310 dolara kadar düşerek son aylardaki bütün yükselişini geride bıraktı. Yine de ETH analizi de boğa indikatörlerine sahip ve fiyat yakında bu düşüşün etkilerini silip artmaya devam edebilir. ETH/USD işlem çiftinin 350 dolara çıkması da bunun en büyük göstergesi.

XRP Fiyatı Artabilir

Bu düşüş döngüsünde XRP fiyatının da keskin bir iniş yaşadığı söylenebilir. XRP/USD grafiğine bakıldığında 4 saatlik grafiğin olumlu olduğu söylenebilir. Alış baskısı yaşanan XRP grafiğinde hacim kesinlikle yakında artış olacağına işaret etmekte. Eylül ayı ortalarında yeniden 0,25 doların üstüne çıkılabilir ve XRP kendini toparlayabilir.

Bunlar doğal olarak kripto para piyasasının da genel olarak yükseleceği anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.