X

Bitcoin Düşse de Yapılan Bu Anket BTC İçin Ralliye İşaret Ediyor

Bitcoin fiyatındaki düşüş sonunda bitti mi?
17:21
6 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son günlerde inanılmaz bir düşüş yaşadı ve piyasa 2 Eylül tarihinden beri tam anlamıyla kana bulandı.  BTC/USD işlem çifti dün kısa süreliğine de olsa 10.000 dolar altına düştü ancak şu sıralar yeniden psikolojik destek olan 10.000 doların üzerinde kalmayı başarıyor.

Birçok kripto para analisti Bitcoin fiyatının yakın zamanda sert bir düşüş yaşayabileceğini ve 7.600 dolara kadar inebileceğini ifade etse de hem teknik göstergeler hem de Reuters tarafından yapılan bir anket durumun farklı gelişebileceğine işaret ediyor. Aslında yaşanan bu düşüş direkt olarak ABD Dolarının yükselişi ile alakalı.

ABD Dolarının Bitcoin Üzerindeki Etkisi Zayıflayacak

ABD Doları sert bir düşüş yaşasa da bir haftadır toparlanma rallisinde yer alıyor. Reuters tarafından yapılan ve 75 stratejistin görüşünün alındığı bir ankette ise ABD Dolarının 2021 yılına doğru düşüşe devam edebileceği belirtiliyor. Buna ek olarak ABD merkez bankası olan FED, faizleri uzun bir süre daha düşük tutacağını belirterek şu an olumlu bir sinyal verse de uzun vadede olumsuz sinyal vermiş oldu.

Ünlü analist Lee Hardman konu hakkında yaptığı açıklamada ABD Dolarının çok zayıfladığını ve bu yükselişin aslında sert düşüşten kaynaklandığını belirtti. Buna rağmen uzun vadede ABD Dolarının düzeltme rallisinin devam edeceğini belirten uzman isim, bunun Bitcoin’e yarayabileceğini vurguladı.

BTC‘nin buna yönelik olarak uzun vadede yükseliş yaşayacağına ise kesin gözüyle bakılmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar