X

“Mevcut Piyasada Bitcoin Güçlü Kalmalı!”

Ünlü yatırımcıya rağmen hisse senetleri düşse bile Bitcoin dayanıklı olmalı.
13:32
6 Eylül 2020

Geride bıraktığımız haftada geleneksel piyasalarda yaşanan düşüşle birlikte kripto paralarda da gerilemeler başladı ve büyük kayıplar yaşandı. Analistlere göre S&P 500 gibi hisse senetlerindeki düşüşler devam ederse lider kripto para birimi ve dolayısıyla altcoin’lerde de düşüşler devam edebilir. Ancak bazı isimler, Bitcoin’in ve Altın’ın hisse senetlerinden daha dayanıklı olacağını düşünüyor.

Hisse Senetleri ve Bitcoin

10T Holdings, DTAP Capital ve Gold Bullion International’ın kurucu ortağı Dan Tapiero hisse senetleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda, çok kritik bir noktada olduğumuzu dile getirdi. Tapiero’ya göre bireysel yatırımcılar hisse senetleri ile ilgili hiç olmadığı kadar yükseliş hissiyatında bulunuyor. Ancak bu durumun çözülmesi ile birlikte piyasadalar büyük çaplı geri çekilmelerin yaşanabileceğini ifade ediyor. Bu noktanın çok kritik olduğunu dile getiren Tapiero, bahsi geçen durumun kısa sürede düzeltilemeyecek bazı sorunlar yaratabileceğini dile getiriyor.

Bunun aynında son göstergeler her ne kadar hisse senetleri düştükçe Bitcoin’in de (BTC) geri çekileceğini göstergese de Tapiero böyle düşünmüyor gibi görünüyor. Tapiero, bireysel ya da kurumsal düşüş dönemlerine dikkat çekerek Altın ve Bitcoin’in dayanması gerektiğini ifade ediyor.

Uzun Vade

Tapiero, hisse senedi düşüşleriyle birlikte Bitcoin geri çekilse bile uzun vadede boğa piyasasının yaşanacağını belirtiyor. Yatırımcı, Bitcoin‘in son fiyat hareketinin varlığın makro dirençlerin üzerine çıktığı anlamına geldiğini gösteren bir grafiğe dayanarak yaptığı yorumlarda sabırlı olunması gerektiğini ve 2.5 yıllık konsolidasyonun büyük bir mancınık etkisi yarattığını dile getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar