reklamı kapat

Bu İddialar Ripple’ı Nasıl Etkiler?

Ripple ile ilgili arka arkaya ortaya atılan iddialar XRP’yi nasıl etkileyecek?
15:05
6 Eylül 2020

Twitter üzerinden yaptığı son açıklamalarda Blockstream CEO’su Adam Back, SushiSwap dramasının ışığında birkaç önemli altcoin’i de ciddi şekilde eleştirdi. Backi alışıldık bir şekilde Ripple ve şirketin kripto parası XRP’yi eleştirdikten sonra Litecoin ve kurucusu Charlie Lee de Back’in eleştirilerinden nasibini aldı.

Yoğun Eleştiriler

Uniswap’in yeni rakibi SushiSwap, gizemli kurucusu Şef Nomi’nin tüm SUSHI varlıklarını hızlı bir şekilde nakde çevirmesiyle bir dolandırıcılık girişimi olabileceği endişesi ile geçtiğimiz haftaya damga vuran gelişmelerden biri oldu.

SushiSwap’i XRP’ye benzeten Back, Ripple’ın bir dolandırıcılık girişimi olduğunu düşündüğünü bir kez daha dile getirdi. Çünkü kripto para biriminin arzının büyük çoğunluğunu Ripple Labs ve kurucular ait. Bu da Back için XRP’nin bir dolandırıcılık olduğu görüntüsü yaratıyor. Örneğin; eski Ripple CEO’su Chris Larsen, 5,19 milyar XRP servetiyle 2018’in başlarında adeta sayılı zenginler arasına girmişti.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre XRP ile ilgili rahatsız edici bir başka gerçek de Ripple Blockchain’inin ilk günlerinin ortadan kaybolmuş olması. Bir sunucu hatası sebebiyle kayıtların ortadan kalkmış olması bazıları için endişe yaratıyor ve şüpheleri güçlendiriyor.

Adam Back bu durumu yakın zamanda yaptığı açıklamalarda, “En büyük başarısızlık” olarak nitelendirmişti.

Litecoin Açıklamaları

Yaptığı açıklamalarda Litecoin‘den bahseden Back, Lee’nin Aralık 2017’de çıkar çatışmasını önlemek için tüm varlıklarını zirve noktada nakde çevirdiği gerçeğini hatırlattı:

Bu kesinlikle tuhaf bir duygu ama aynı zamanda bir şekilde ferahlatıcı. Merak etmeyin. Litecoin’i bırakmıyorum. Yine de tüm zamanımı Litecoin üzerinde çalışarak geçireceğim. Litecoin başarılı olduğunda pek çok farklı şekilde ödüllendirileceğim.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.