X


Pantera Capital’in Baş Yatırım Sorumlusu: Ethereum, Küresel Finans Sisteminde Kritik Bir Rol Oynayacak!

Pantera Capital'in baş yatırım sorumlusu, Ethereum'un ilerleyen dönemlerde küresel finans sisteminde oldukça kritik bir role sahip olacağına yönelik fikirlerini paylaştı.
11:15
20 Ocak 2022
Okuma Süresi: 1 Dakika

Pantera Capital’in Baş Yatırım Sorumlusu Joey Krug, alternatifi projelerin Ethereum‘dan daha iyi bir fiyat performansı sergilemeyeceği ve Ethereum’un ilerleyen yıllarda küresel finans sisteminde çok kritik bir rol oynayacağı yönündeki fikirlerini paylaştı.

Ethereum’un, Küresel Finans Sisteminde Nasıl Bir Rolü Olacak?

Joey Krug, Bloomberg ile yakın zamanlı bir röportajında Ethereum blockchain‘i ile ilgili fikirlerini paylaştı. Ethereum’un ilerleyen dönemlerde küresel finans sisteminde çok kritik bir rol oynayacağını söyleyen Krug, on yıl gibi bir zaman dilimi içerisinde dünya çapındaki finansal işlemlerin %50’sinin Ethereum blokzincirinde gerçekleşebileceğini dile getirdi.

Joey Krug, Solana, Cardano ve Polkadot gibi blokzincirlerinin Ethereum adına bir tehdit oluşturmadığını ve Ethereum’un rakip projelerinden çok daha iyi bir performans sergileyeceği yönündeki fikrini paylaştı.

JPMorgan, Karşıt Görüş Bildirdi

Yakın zamanlı raporlarında kripto ekosistemindeki güncel gelişmelere değinen JPMorgan analistleri, Ethereum’un hem DeFi hem de NFT ekosistemindeki hakimiyetini giderek kaybettiğini yazdı. JPMorgan analistleri, Ethereum’un ölçeklenebilirlik sorununa bağlı olarak ağdaki yüksek işlem ücretleri nedeniyle Avalanche, Solana ve Cardano gibi rakip blokzincirlerinin önemli bir büyüme kaydettiğini ve bu süreçte önemli ölçüde güç kazandıklarını belirtti:

“Ethereum’un DeFi pazarındaki hakimiyeti, 2021’in başından Aralık 2021’e kadar neredeyse %100’den %65’e düştü.”

Konuya ilişkin birçok uzman isim, Ethereum’un ölçeklendirme çözümleri ile ağda birçok önemli güncelleme başlattığını ve ilerleyen dönemlerde DeFi ekosistemindeki hakimiyetini koruyacağını ifade ederken, kimi uzman isimler ise alternatif projelerdeki yükseliş ivmesinin devam edeceğini dile getirdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar