X


InvestAnswers Açıkladı: Bu Altcoin Aşırı Satıldı! Fiyat Fırlayabilir

InvestAnswers, Ethereum'un (ETH) aşırı satıldığını ve fiyatın aniden patlama yapmaya hazır olduğunu belirtti.
10:45
20 Ocak 2022
InvestAnswers: Yatırımcılar Bu Altcoin'e Akın Etti! Fiyat Fırlayabilir
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler bir kripto para analisti, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum‘un (ETH) aşırı satıldığını ve fiyatın aniden patlama yapmaya hazır olduğunu belirtti.

Ethereum Artış Sinyalleri Veriyor

Yeni bir strateji oturumunda kripto paralar hakkında konuşan InvestAnswers sunucusu 402.000 YouTube abonesine, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin, yakın vadede bir fiyat artışının olacağını gösteren sinyaller verdiğini söyledi.

Ünlü analist, Ethereum‘un göreceli güç endeksinin (RSI), geçtiğimiz yılın Mayıs ayı sonlarında bir rahatlama mitingi başlattığı ve aynı zamanda geçtiğimiz yılın Haziran ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmadan hemen önce aynı noktada olduğuna dikkat çekti.

Yatırımcılar Bu Altcoin'e Akın Etti! Fiyat Fırlayabilir

InvestAnswers sunucusu Ethereum hakkında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Ethereum’un RSI’sına baktığımızda ve bunu dip fiyatlar ve bu fiyatların 200 günlük hareketli ortalamayı nasıl kırdığı ile karşılaştırdığımızda oldukça esrarengiz olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla, RSI’nın [200 günlük hareketli ortalamayı] aştığı üç alanımız var. 2021’in Mayıs ve Haziran’ı ve 2022’nin Ocak ayı.

Ayrıca Ethereum’da aşırı miktarda satış gerçekleşti ve bu, 200 günlük hareketli ortalama ile neredeyse mükemmel bir şekilde örtüşen fiyat grafiğindeki tarihi diplere tekabül ediyor. Şu anda 200 günlük hareketli ortalamanın daha önce hiç olmadığı kadar altındayız. Bu bana, muhtemelen bir miktar ETH sıçraması yapmamız gerektiğinin haberini veriyor.”

ETH’nin Gerçek Değeri

Analist daha sonra, bir varlığın fiyatının adil piyasa değerine göre aşırı veya düşük değerli olup olmadığını değerlendirmek için, MVRV oranını kullandı.

“RSI, doğrudan Ethereum’un gerçeğe uygun değerine göre ne zaman fazla veya düşük değerde olduğunu gösteren MVRV Z puanına eşlenir.

Piyasa değeri gerçekleşen değerden önemli ölçüde yüksek olduğunda, bu durum genel olarak tarihsel olarak bir piyasa zirvesine işaret eder.

Aksi takdirde, şu anda bulunduğumuz yer, tamamen aşırı satım bölgesi olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz yıl bunlardan sadece üç tanesine sahiptik ve bu doğrudan RSI’ye tekabül ediyordu.”

Popüler altcoin Ethereum (ETH), içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %1.08’lik bir artışla 3.142 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar