X


Overstock’un En Büyük Hissesi Hala Byrne’da

Eski CEO Patrick Byrne’ın Overstock’ta hala hisseleri var...
14:00
23 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Daha önce bu haberimizde sizlerle paylaştığımız gibi Overstock eski CEO’su Patrick Byrne şirketteki bütün hisselerini sattı ve kripto para yatırımı yapacağını ifade etti. Ancak ortaya çıkan son bilgilere göre Patrick Byrne, Overstock’un kripto token platformu olan tZero’da hala büyük bir pay sahibi olarak yer alıyor.

63.775 Hissesi Var

Overstock’in 22 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) verdiği 2019 özel toplantı ve vekalet bildiriminde şirketin eski CEO’sunun halen a-1 hisse senedinin 63.775 hissesine sahip olduğu belirtiliyor.

Bunun yanında Byrne, Ağustos ayında Overstock’un CEO’su olarak görevinden ayrıldığını ve Maria Butina ile olan tartışmalarının bu kararının ana sebebi olduğunu ifade etti. Ayrıca bir Rus ajanı olduğu iddia edilen Butina, şu anda Rusya lehine ABD hükümetinden bilgi sızdırdığı iddiası ile 18 aydır hapiste bulunuyor.

Eylül ayında, Byrne, şirketin% 13’ünden fazlasını oluşturan ve o dönemde 90 milyon dolar değerinde olan yaklaşık 4.8 milyon Overstock (OSTK) hissesini sattı. SEC ile yapılan görüşmeye göre, eski CEO hisseleri 16 Eylül’de 21.84 dolar ile 18 Eylül’de 16.32 dolar arasında değişen düşük fiyatlarla elinden çıkardı.

Aynı ayda Uvers’te Overstock.com, Byrne’ı ve eski CFO Greg Iverson‘u menkul kıymet dolandırıcılığıyla suçlayan bir şikayette bulunuldu.

İrlanda’da Blockchain Merkezi

Overstock’un kendisini tartışmaların ortasında bulmasına rağmen Ekim başında, e-ticaret devi İrlanda’da bir blok zinciri araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) merkezi açtığını açıkladı. Firmanın 2019 sonundan önce Blockchain merkezini açmayı planladığı biliniyor.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar