Osmosis (OSMO) Coin Nasıl Alınır?

21:00
1 Aralık 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Osmosis, Cosmos SDK ile oluşturulmuş otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM); Cosmos ekosistemindeki InterchainDeFi hareketinde (Tendermint tabanlı blok zincirler) uzmanlaşmıştır. Başka bir deyişle, Osmosis, daha fazla blok zincirine genişleme planları olan, özellikle Cosmos için oluşturulmuş merkezi olmayan bir borsadır.

Osmosis Coin (OSMO) Nedir?

OSMO yerel Osmosis tokenıdır, tüm Osmosis protokolünün temelini oluşturur ve likidite madenciliği ödül tahsisinden temel ağ işlem ücretine kadar her şeyi kolaylaştırması hedefleniyor.

Bir yönetişim tokenı olarak OSMO, sahiplerine projenin stratejik yönüne karar verme olanağı sağlar. Protokol yükseltmelerine oy vermek, belirli likidite havuzları için likidite madenciliği ödülleri tahsis etmek ve temel ağ takas ücretini belirlemek için kullanılabilir.

OSMO token sahipleri, paydaşları ve LP’leri protokolün uzun ömürlülüğü ile uyumlu hale getirmek amacıyla hangi havuzların likidite ödülleri için uygun olduğunu belirler. OSMO, aynı anda stake etmek ve likidite sağlamak için kullanılabilmesi açısından benzersiz olarak nitelendiriliyor.

Osmosis, Sunny Aggarwal ve Josh Lee tarafından kurulan Osmosis Labs’ın bir ürünüdür. Osmosis Labs Pte. Ltd. (Osmosis Labs), Osmosis protokolü için ilk kod geliştirmenin çoğundan sorumludur, Osmosis projesi aslında merkezi olmayan bir doğrulayıcı seti tarafından yürütülür. Protokoldeki her yükseltme ve değişiklik, Osmosis topluluğu (OSMO yönetişim tokenının sahipleri) tarafından oylanır ve gerçekleştirilir.

Bu nedenle, Osmosis’e dahil olan tek bir kuruluş, iddialardan veya zararlardan yasal olarak sorumlu değildir, dolayısıyla protokolün “merkezi olmayan” doğası olduğu ifade ediliyor. Osmosis, Paradigm liderliğindeki Ekim 2021 token satışında 21 milyon dolar topladı.

OSMO Coin Nereden Alınır?

OSMO Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. OSMO Coin; Binance platformunda OSMO/BTC, OSMO/USDT ve OSMO/BUSD paritelerinde işlem görüyor. OSMO Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 1 dolardan alım satım işlemi görüyor.

OSMO satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen üç pariteden de OSMO Coin satın alabilirsiniz. OSMO/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. OSMO/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından OSMO Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar