X


Orchid Coin Nedir?

OXT coin, ERC-20 tabanlı bir kripto para birimidir.
09:54
28 Eylül 2020

Orchid coin (OXT), kripto para birimiyle çalışan bir sanal gizli ağ (VPN) olan Orchid’in yerel token’ıdır. Aralık 2019’da piyasaya sürülen Orchid kendisini, “dünyanın ilk teşvik edilmiş, eşler arası gizlilik ağı” olarak tanımlıyor. Orchid’in amacı, herkesin herhangi bir katılımcı sağlayıcıdan bant genişliği satın almasına izin vermek için kripto para birimi ödemelerini kullanarak internet özgürlüğü sınırlamalarının üstesinden gelmektir. Bu da Ethereum’da bir ERC-20 standart token’ı olan OXT kullanılarak gerçekleşen çok küçük ödemeler kullanılarak yapılıyor.

Bu yazımızda, “Orchid coin Binance, Orchid coin nereden alınır, OXT Token, OXT, OXT Coin” gibi konuları ele alacağız.

OXT Coin Nedir?

OXT coin, ERC-20 tabanlı bir kripto para birimidir. Kullanıcılar OXT token sayesinde platformda çeşitli avantajlar elde ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Orchid platformu kullanıcıları, yalnızca VPN hizmetini kullanırken ödeme yapıyor ve hizmet kapatıldığında herhangi bir katılım ücreti ya da aylık/yıllık ücret talebi bulunmuyor. Buna ek olarak kullanıcılar Orchid ağındaki sağlayıcıları beğenmedikleri takdirde anında farklı bir sağlayıcı ile çalışmaya başlayabiliyor. Yapılan açıklamalara göre kullanımı kolay arayüz sayesinde bu değişim çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Ayrıca kullanıcılar kendi hesaplarını farklı cihazlarda çalıştırabiliyor ve aileleri ya da arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. Böylece tek bir hesap üzerinden birçok erişim sağlanabiliyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre Orchid ağı, merkezi olmayan bir sanal gizli ağ (VPN) sağlayarak, kullanıcıların küresel bir servis sağlayıcı havuzundan bant genişliği satın almalarına olanak tanıyor. Orchid, bunu yapmak için OXT adlı dijital bir para birimi, teşvik edilmiş bant genişliği proxy’si için yeni bir VPN protokolü ve algoritmik reklam ve ödeme işlevlerine sahip akıllı sözleşmeler kullanıyor. Orchid’in kullanıcıları, bir sağlayıcı dizini kullanarak bant genişliği satıcılarına bağlanıyor ve olasılıklı küçük ödemeler kullanarak ödeme yapıyorlar. Böylece paketlerdeki Ethereum işlem ücretleri kabul edilebilir derecede düşük oluyor.

Bunlara ek olarak OXT, Orchid pazarında alıcılar ve satıcılar arasındaki güveni sağlamak için kullanılacak olan ERC-20 standardına dayalı “önceden mayınlanmış” bir kripto para birimidir. Aynı zamanda OXT token, sağlayıcılar rekabeti arttırmak için OXT hisselerini ayarlayabildiğinden, güvenliği ve sağlıklı piyasa dinamiklerini teşvik etmek için bir araç işlevi görüyor.

Orchid Coin Yorum

Orchid coin Binance gibi büyük borsalarda listelenmesinin ardından daha güvenilir adımlarla yoluna devam ediyor. Fiyat grafiğine bakıldığında ise OXT token’a karşı yatırımcıların temkinli adımlar attıkları ancak son zamanlarda fiyatta artışlar olduğu görülüyor.

Bununal birlikte özellikle platformun getirdiği yenilikler ve gizlilik sebebiyle OXT token’a olan ilginin ilerleyen günlerde artması bekleniyor.

Orchid Coin Fiyat

“Orchid coin nereden alınır” sorusunun yanıtından önce OXT’nin güncel rakamlarına ve verilerine bakmakta fayda olacaktır.

CoinMarketCap verilerine göre OXT token, 110.794.506 USD işlem hacmi ile piyasa değeri açısından 91. sırada yer alıyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,3014 dolardan işlem gören OXT coin’in Bitcoin karşısında da 0,00002769 BTC ile işlem gördüğü ifade edilebilir.

Bunların yanı sıra OXT’nin 13 Mart 2020’de 0,1059 dolar ile en dibi ve 16 Ağustos 2020 0,9437 dolar ile en yüksek seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var. Son olarak şu anda dolaşımda 367.584.352 OXT bulunuyor ve toplam arzın 1.000.000.000 OXT olacağı ifade ediliyor.

Orchid Coin Nasıl Alınır?

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para alım satım platformu Binance ile hızlı ve kolay bir şekilde OXT token satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar