X

Ethereum (ETH) Ağında Beklenen “Rahatlama Anı” Geldi

Ethereum ağındaki işlem ücretlerinde önemli bir düşüş görüldü!
21:44
27 Eylül 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), aylardan beri artan işlem ücreti ortalaması ile yatırımcıların tepkisini çekti. Özellikle Uniswap’ın kripto para birimi UNI piyasaya sürüldüğünde ortalama işlem ücretinin 750 Gwei değerinin bile üstüne çıkması, tüm zamanların rekoru olarak tarihe geçti.

Ethereum’un artan işlem ücreti ağa talep olduğunu gösteriyor olsa da birçok yatırımcı bu işlem ücretleri yüzünden işlem yapamaz hale geldi ve alternatif ağlar dikkat çekmeye başladı. Binance’in Smart Chain ağı veya Tron’un TRC-20 tabanlı kripto paraları da böyle gündeme geldi.

Ethereum Ağındaki İşlem Ücretleri 2 Dolara Düştü

Bu gelişmelerin hemen ardından ve 49 gün süren rekor işlem ücreti döneminden sonra ise beklenen rahatlama anı gelmiş gibi gözüküyor. BitInfoCharts tarafından aktarılan verilere göre ise ağ sonunda eski dönemine döndü ve an itibariyle hızlı işlem için sadece 74 Gwei ödemek gerekiyor.

Ağustos ayından beri Ethereum ağındaki ortalama işlem ücretinin 2 dolar seviyesinin altına düştüğü görülmemişti ve bu kesinlikle ağın sakinleştiğini gösteriyor. Tabii ki bunda geçtiğimiz günlerde yaşanan KuCoin kripto para borsasının hacklenmesinin de payı olabilir. KuCoin’i hackleyen kişi veya kişiler ETH’nin yanı sıra çok fazla DeFi tabanlı token vurgunu yaptı ve bunların Uniswap üzerinden satılacağı biliniyor.

Yatırımcılar da hangi token’ın fiyatının düşeceğinden emin olmadan şu an alım yapmaktan kaçınıyor olabilir. Sebep ne olursa olsun Ethereum ağındaki işlem ücretlerinin düşmesinin kesinlikle iyiye işaret olduğu söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar