X


OKEx Perpetual Swap İşlemlerini Başlatıyor

OKEx yeni bir türev ürününü piyasaya sürmeye hazırlanıyor...
19:00
4 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Malta merkezli kripto para borsası OKEx 3 aralık tarihinde yaptığı açıklamalara göre, “Perpetual Swap” adı verilen yeni bir türev ürününü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

OKEx’in geliştirdiği “Perpetual Swap“, kullanıcıların dijital varlıkların fiyatının yönünü belirleyebilmelerini sağlayacak. Bu yeni dijital türev ürününün eşten eşe (peer-to-peer) olarak çalışacağı açıklandı. Mekanizmasının da vadeli işlem sözleşmelerine çok benzeyeceği açıklanan “Perpetual Swap” ürününün, süresiz ve günlük ödemeli olacağı belirtildi. Her bir swap kontratı 100 dolar Bitcoin’e eşdeğer bir değere sahip olacak.

Öte yandan piyasaya sürülecek yeni türev ürünü, kullanıcıların sürekli takas, vadeli işlem sözleşmesi ve eşzamanlı olarak marj ve kaldıraç ile spor işlem yapılmasına izin verecek.

Bunun yanında OKEx “Perpetual Swap” işlemlerini 11 Aralık’ta başlatacağını açıkladı.

Sözleşmeli alım-satım işlemleri kullanıcıların önceden belirlenen fiyatlarla dijital para alım satımı yapmasına izin vermenin yanı sıra yatırımcılara hem uzun hem kısa vadeli pozisyonlar açabilme imkanı verecek.

OKEx Finansal Piyasa Direktörü Lennix Lai kullanıcılarını risklere karşı uyarmak amacıyla şu sözleri dile getirdi:

Kullanıcılarımıza yüksek kaldıraç niteliği nedeniyle risk kontrol stratejilerini uygulamalarının işlemler açısından son derece önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.

Bunlarla beraber Ekim ayında kripto para borsası OKEx, düşük likidite ve işlem hacmi sebebiyle elliden fazla işlem çiftini listesinden kaldırdığını açıklamıştı. Kasım ayı sonlarında da yatırımcılar için “güçlü bir yatırım ortamı yaratmak ve en iyi işlem deneyimini sunmak” için 30 kadar düşük likiditeli işlem çiftini daha listelerinden kaldırdığını kamuoyuyla paylaştı.

Yazım esanasında da Coinmarketcap verilerine göre OKEx’in 523 milyon dolarlık günlük işlem hacmi bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar