X


Nakamoto’nun İletişime Geçtiği İsimlerden Biri Açıkladı: Bitcoin 100.000 Doları Görecek Mi?

Nakamoto’nun iletişime geçtiği ilk isimlerden biri olduğu bilinen uzman, Bitcoin’in 100.000 dolar olma ihtimalini değerlendirdi. 
11:00
30 Ağustos 2021

Dünyanın en büyük kripto para konumunda yer alan Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta 50.000 doların üzerine yükseldi ama sonrasında bir düzeltme yaşandı. Piyasanın önemli isimlerinden biri ise bu düzeltmeden bağımsız olarak Bitcoin’in 100.000 doları görmesinin oldukça muhtemel olduğunu dile getirdi.

Bitcoin ve 100.000 Dolar

Blockstream CEO’su Adam Back, Anthony Pompliano ile yakın zamanda gerçekleştirdiği bir röportajda, Bitcoin’in bu yıl 100.000 dolara ulaşmasının “oldukça mümkün” olduğunu dile getirdi. Bu noktada Adam Back‘in Bitcoin sahibi olan ilk kişilerden biri olduğunu ve Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’dan e-posta alan ilk kişilerden biri olduğunu belirtmek gerekiyor.

Ayrıca Back, 2014 yılında Blockstream’i kurdu ve bu iddiaları reddetmesine rağmen bazıları onun Nakamoto olabileceğini öne sürdü.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

O dönemden bu yana Bitcoin gerçekten muazzam bir performans sergiledi. Bu performansın hem fiyat bazında hem benimsenme bazında gerçekleşmiş olması ile özellikle dikkatleri çekiyor. Her ne kadar birçok zorluk aşılmış olsa da Back’e göre hala BTC’yi bekleyen zorluklar bulunuyor.

Bitcoin’i Bekleyen Zorluklar

Pompliano, önümüzdeki 5 ayda Bitcoin’i bekleyen zorlukların neler olabileceğini de Back’e sordu. Back’e göre eğer Bitcoin madenciliği konusunda egemen bir güç ortaya çıkarsa, bu lider kripto para birimi için önemli bir zorluk olabilir.

Bunlara ek Back, eğer çok fazla ETF benzeri bir kullanım olursa bir politika riski oluşabileceğini de yaptığı açıklamalarda belirtti. Konuyla ilgili olarak Back şu sözleri kullandı:

ETF yöneticileri, kullanıcıların yapmak istemeyeceği bir şeyi yapmak için güvene dayalı bir sorumluluğu olduğunu hissedebilir. Eninde sonunda piyasanın her halükarda hakim olduğunu düşünüyorum.

Altın ve Bitcoin

Röportaj sırasında altın ve Bitcoin konusuna da değinildi. Back, doğal olarak, iki varlık arasında BTC’yi desteklediğini dile getirdi ve “Beğendiğim karşılaştırma fiziksel altındı, çünkü birçok yönden Bitcoin daha iyi bir fiziksel altın. Kaç tane kripto para olduğundan her türlü değerlemeyi çıkarabilirsiniz.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar