Müjde! Popüler Altcoinden Rahatlatan SEC Açıklaması! Tarih Verdi!

Özet

  • Dava hakkında yaptığı açıklamalara ek olarak bir de müjde verdi. Üstelik tarihi de yazdı.
10:15
9 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD’li düzenleyiciler kripto para şirketleriyle özel ilgileniyor ve yakın takibe aldıkları girişimlere davaları başlattılar. Henüz kripto özelinde kapsamlı yasal çerçeveye sahip olmayan ABD, mevcut yasalar kapsamında hareket ediyor. Bu da yaptırım yoluyla sektörün terbiye edilmesine neden oluyor. Yakın zamanda popüler altcoinlerden birine dava açılmıştı ve CEO’su konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Sushi DAO Davası

Japonya merkezli DAO’nun CEO’su Jared Grey ve avukatı, bugün önemli açıklamalarda bulundu. Onlara göre Sushi ile ilişkili hiç kimse ABD federal güvenlik kanunlarını ihlal etmedi ve DAO Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile iş birliği konusunda elinden geleni yapıyor. Grey, sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada kendisine tebliğ edilen mahkeme celbiyle ilgili olarak topluluktan en sık sorulan soruları yanıtlandırdı.

Ayrıca şunları söyledi;

“SEC’in Sushi topluluğunu temsil ettiğine inandığı başka herhangi bir kişi ya da kuruluşa mahkeme celbi gönderip göndermediğini şu ya da bu şekilde bilmiyoruz. Soruşturma, SEC’in Jared, Internet Three Software Company veya Sushi’nin herhangi bir yasayı ihlal ettiği sonucuna vardığı anlamına gelmiyor. Ayrıca, soruşturma SEC’in herhangi bir kişi, kuruluş veya varlık hakkında olumsuz bir görüşe sahip olduğu anlamına gelmez.”

Milyon Dolarlık Kripto Savunması

Grey, mahkeme celbinin tebliğ edilmesinin ardından 21 Mart’ta topluluğa önerdiği 3 milyon dolarlık Sushi DAO yasal savunma fonunu kabul etti. Devam eden süreçte gerekli fon ihtiyacı için çalışacağını da tekrar söyledi. Bu fon DAO’nun SEC karşısında vereceği hukuki mücadele için kullanılacak ve kullanılmayan fonlar DAO’ya iade edilecek.

Açıklamanın ardından Grey Sushi’nin yeni likidite modeli V3 için önümüzdeki hafta resmi bir duyuru yapmayı planladıklarını yazdı. SEC davasıyla ilgili açıklamalar ve bu müjde birleştirildiğinde önümüzdeki hafta SUSHI Coin fiyatının artış yaşadığını görebiliriz. Bugünlerde SEC ile ilgili bardağın dolu tarafında görünen şey XRP dava sürecinden farklı olarak birçok şirketin eş zamanlı olarak mahkemeye yoluna düşüyor oluşudur. Coinbase dahil birçok kurum düzenleyicilerle karşı karşıya kaldı ve daha fazla aktif dava yatırımcıları daha az endişelendiriyor. En azından şimdilik görünen bu.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI