ETH 2.000 Doları Ne Zaman Geçecek? Ethereum (ETH) Yorumları!

Özet

  • En büyük altcoin büyük kalabalıkları ters köşe yapabilir mi? Geçmişte birçok farklı altcoin bunu başarmıştı.
11:15
9 Nisan 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Piyasa değerine göre en büyük altcoin için iyimserlik yeniden katlanarak artıyor. Peki hedef neresi? En büyük altcoinin fiyatı geçtiğimiz yılki çöküşte 900 doların altına kadar düştü. Ancak bu süreci alım fırsatı olarak gören yatırımcıların bugünlerde yüzü gülüyor. Kazançları %100’den fazla arttı ve daha fazlasını umuyorlar.

Ethereum (ETH)

ETH fiyatı Ağustos 2022’den bu yana ilk kez 1.900 doları kısa süreliğine de olsa geçti ve bu durum yatırımcıları heyecanlandırıyor. Küresel Ethereum topluluğu 12 Nisan’da yapılması planlanan Shappela yükseltmesini bekliyor. Sadece 3 gün sonra Ether son 1 yıldaki en büyük ikinci yükseltmesini yapacak. Geçtiğimiz yılki Merge tarihi bir eşikti ve başarıyla geçildi. Fiyat cephesinde beklenen performans görülemese de teknolojik açıdan büyük bir başarıya imza atıldı. En büyük akıllı sözleşme platformu herhangi bir kesinti ve kritik sorun yaşamaksızın PoW konsensüs mekanizmasından PoS’a geçti.

Son atağa rağmen ayılar on-chain verilere göre kontrolü kaybetmiş değil. Son 8 ayın en yüksek seviyesine rağmen, Ethereum‘u çevreleyen sosyal duyarlılık büyük ölçüde olumsuz kaldı. Yaklaşan kilit açılışının büyük satışları tetikleyeceğini varsayan satıcılar büyük bir şok yaşar mı? Bunu zaman gösterecek fakat gözden kaçırılan bazı detaylar var.

  • Yoğunluktan dolayı tüm ETH varlıkları zamana yayılarak çekilebilecek.
  • 2020 sonunda kilit açılışı için net bir tarih olmamasına rağmen ETH varlıklarını kilitleyen yatırımcıların önemli bir kısmı uzun vadeli ETH yatırımcısıdır. Bundan dolayı ufak kazançlar onları tatmin etmeyebilir. Doğal olarak satış eğilimi sanıldığından daha düşük olacak.
  • Büyük kilit açılışlarının büyük miktarda short pozisyon birikmesine neden olduğunu ve bunların ani yükselişlerle tasfiye edildiğini gördük. Piyasa ETH için de bunu bir fırsat olarak görüp aynı şeyi yapabilir.

Ethereum (ETH) Yorum

Ağırlıklı Duyarlılık kısa vadede fiyat için düşüşe işaret etse de kıdemli yatırımcılar için başka bir anlama geliyor. Alım fırsatı, eğer olumsuz hissiyat arttıysa yakında bunun tersine döndüğünü görebiliriz ve fiyat aslında dip bölgede olabilir. Ethereum balina yatırımcıları arasındaki birikim eğilimi, yükseliş önerisini daha da doğrulamaktadır. Aşağıdaki Duyarlılık grafiği, 1 milyon ila 100 milyon coin tutan kripto balinalarının Ağırlıklı Duyarlılık negatif eğilim göstermeye başladığında nasıl alım yapmaya başladığını gösteriyor. Balinalar, 12 Şubat ve 7 Nisan tarihleri arasında bakiyelerine yaklaşık 4,4 milyar dolar değerinde 2,4 milyon ETH ekledi.

Balinalar bu kadar uzun bir süre boyunca coin biriktirmeye devam ettiğinde, köpekbalığı ve diğer bireysel yatırımcıların da yükselişe geçmesi an meselesidir. Balina birikimi devam ederse, mevcut Korku, Belirsizlik ve Şüphe (FUD) ortadan kalktığında bir Ethereum fiyat rallisine yol açabilir. Bu da 12 Nisan veya ondan kısa bir süre sonra fiyatın 2000 doları aşabileceğini söylüyor. Sonraki güçlü hedef ise 2500 dolar bölgesi olabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI