X

MINA Coin Geleceği: MINA Coin Alınır Mı, Alım Fırsatı Var Mı?

11 Kasım’da kendi rekorunu kıran MINA coin’in yeni bir rekora imza atıp atamayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor.
19:00
16 Kasım 2021

Kripto para piyasasında aşağı yönlü bir hava hakimken, son zamanların gözde kripto para birimlerinde de düşüşler olduğu görülüyor. Mina (MINA) da bu kripto para birimleri arasında yer alıyor. Son zamanlarda yaşadığı yükseliş ile dikkatleri çeken Mina son düşüşler bir alım fırsatı mı veriyor, MINA coin alınır mı?

Mina Coin Geleceği

Mina Protokolü, DApp’leri daha verimli çalıştırmak için hesaplama gereksinimlerini azaltmak amacıyla oluşturulmuş minimal bir blockchain’dir. Mina, kullanımdaki büyümeye rağmen boyutu sabit kalacak şekilde tasarlandığından dünyanın en hafif blok zinciri olarak tanımlanıyor. Ayrıca güvenlik ve merkezsiz olma açısından dengeli kalacağı da ifade ediliyor. Proje, Ekim 2020’de Coda Protocol adını bıraktı ve Mina olarak yeniden markalandı.

Kripto para uzmanları Mina Protocol’ün ve dolayısıyla MINA’nın geleceğini parlak olduğuna inanıyor. Özellikle son zamanlarda atılan adımlar da bunun bir kanıtı olarak nitelendiriliyor. Ancak bu noktada yatırımcıların, kripto para birimlerindeki volatiliteyi göz önünde bulundurarak işlem yapmalarında fayda bulunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Mina Coin Fiyat Beklentileri

MINA 11 Kasım’da 6,57 dolar ile kendi rekorunu kırdıktan sonra piyasa ile birlikte bir düşüşe geçti. Yaşanan son düşüşler ile birlikte MINA, 4,4 dolar seviyelerine kadar geriledi anca sonrasında Bitcoin’in de yükseliş yapması ile birlikte 4,7 dolarlık önemli seviyenin üzerine yükseldi.

Analistlere göre MINA’nın önü açık ancak bunun için kripto para piyasasında toparlanmanın görülmesi gerekiyor. Eğer BTC yeni bir düşüş başlatırsa bu durumda MINA’nın fiyatı da yeni bir düşüşe geçebilir. Bunların yanında MINA’nın 6,57 dolarlık rekorunu kırabilmesi için öncelikle 5 dolardaki direnci kırması gerekiyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar