reklamı kapat

Milyarder Kriptocu 1 Milyon BCHSV Satabilir

BCHSV'nin işlem görmeye başlamasıyla büyük bir satış dalgası başlayabilir. Bunun ilk işaretini Jihan Wu verdi.
20 Kasım 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Bitmain’in milyarder kurucu ortağı Jihan Wu, Bitcoin Cash hard fork’unun başarıyla tamamlanmasının ardından 1 milyon Bitcoin Cash SV (BCHSV) satabilir. Wu “BSV token’larımı ne zaman borsaya gönderip satabileceğimi merak ediyorum” şeklinde bir tweet attı.

19 Kasım itibariyle BCH’in orijinal chain’i Bitcoin Cash ABC, iş kanıtı bakımından BCHSV’nin %42,7 ve 9 blok önünde. BCH bloklarının çoğu, Bitmain’in müdahalesi olmadan Bitcoin.com, BTC.TOP ve ViaBTC tarafından kazılıyor.

BCHSV destekçisi Craig Wright’ın tehdidine rağmen Coinbase ve Kraken gibi büyük borsalar orijinal chain’i destekledi ve hash gücü savaşında BCH BCHSV karşısında büyük bir üstünlük sağladı. Hard fork öncesi BCH’e destek veren geliştiricileri ve madencileri dava açmakla tehdit eden Craig Wright’ın bu tehdidi fos çıktı; hiçbir geliştirici veya madenciye dava açılmadı. SV kanadının %51 saldırısı yapma planının da önüne geçildi. BCH geliştiricileri bunun için kazılan her bloğa bir kontrol noktası entegre etti.

Her ne kadar BCH savaşı kazanmış gibi görünse de süreç sonunda hem BCH hem de BCHSV kan kaybetti. Bitcoin.com CEO’su Roger Ver de “Hiç kimse savaş kazanmaz. Yalnızca bazıları diğerlerinden daha az kaybeder.” sözüyle bu duruma dikkat çekti.

Bundan sonra her iki kripto paranın kaderi de piyasanın seyrine bağlı. Şayet büyük miktarda BCHSV token’ı sahipleri (ironik bir şekilde bu kişiler BCH destekçileri) toplu satış eylemine girişirse BCHSV büyük değer kaybedebilir. Hatta bu dalga Jihan Wu’nun yapmayı düşündüğü satışla başlayabilir.

Kaynak: cryptoslate.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.