X

Milyarder İsim, Bitcoin’lerini (BTC) Dağıtma Kararı Aldı

Milyarder Novogratz, Bitcoin'lerini hayır kurumuna mı dağıtacak?
13:21
1 Ekim 2020

Bitcoin (BTC) boğaları arasında en ünlülerden birisi olan Mike Novogratz, lider kripto para biriminin bütün ekonomik sistemi değiştirebileceğine ve insanları özgürleştirebileceğine inanıyor. Novogratz bu sebeple başından beri Bitcoin’e inanmakta ve bunu tüm gücüyle desteklemekte.

Twitter üzerinden bugün yaptığı bir açıklamada kripto para ve Bitcoin ekosistemine bunları bir devrim olarak gördüğü için girdiğini ifade eden Novogratz, bunun sistemleri değiştirebilecek güçte bir şey olduğunu düşünüyor. Tam olarak bu sebeple sosyal adalet için de savaştığını belirten Novogratz aslında iki hedefin de aynı kapıya çıktığını ifade etti.

Bitcoin, Sosyal Adaleti Sağlayabilir

Novogratz bu açıklamasının devamında Coinbase kripto para borsası tarafından yayınlanan ve tepki çeken bir bildiriye de yanıt verdi. Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından yayınlanan gönderide Coinbase çalışanlarının politikadan tamamen uzak durmaları gerektiği ve sadece Coinbase’i desteklemek zorunda oldukları vurgulanıyordu.

Novogratz ise hem buna karşı çıktı hem de kripto para şirketlerinin sosyal adalet için çalışmak zorunda olduğunu ifade etti. Bir takipçisinin “Bitcoin 100.000 dolar olunca bunu hayır kurumlarına bağışlayacak mısın?” sorusuna da yanıt veren milyarder isim, BTC varlıklarının büyük bir çoğunluğunu hayır kurumuna dağıtacağını onayladı.

Bu aslında Novogratz’ın gerçekten de sosyal adalet ve gelir adaleti için kripto paraları kapsayan büyük bir hedefe sahip olduğunu göstermekte. Bitcoin ise bunu sağlamak için kullanılacak en uygun araçlardan birisi konumunda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar