reklamı kapat

Twitter ve Coinbase CEO’ları, Bitcoin (BTC) Yüzünden Karşı Karşıya Geldi

Coinbase'İn açıklaması Twitter CEO'sunun dikkatini çekti.
15:41
1 Ekim 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase’in CEO’su geçtiğimiz günlerde oldukça tartışmalı bir iddiaya imza attı. Armstrong 30 Eylül tarihinde yayınladığı gönderisinde Coinbase çalışanlarının özellikle politik ve sosyal olaylarda aktif rol almaması gerektiğini belirterek, bunda ısrarcı olanları açık açık tehdit etti.

Kripto para sektörünün temelinin ekonomik ve sosyal özgürlüğe dayandığı düşünülecek olursa, Coinbase’in bu açıklamasının çok tepki çekmesinin sebebi de oldukça anlaşılabilir. Twitter CEO’su Jack Dorsey konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in aslında finans sistemine karşı direkt bir aktivizm temsili olduğunu belirterek aslında Coinbase CEO’suna yanıt vermiş oldu.

Dorsey ve Armstrong Karşı Karşıya Geldi

Twitter CEO’su Dorsey’in daha önce de Bitcoin lehine birçok açıklamada bulunduğu biliniyor. Dorsey, Bitcoin’i daha fazla insana götürebilmek için Afrika’nın çeşitli yerlerine seyahat etmiş ve buralarda BTC hakkında seminerler bile düzenlemişti. Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden birisini yöneten Dorsey’in bu adımları kesinlikle BTC için oldukça önemli.

Bunun yanı sıra Dorsey’in dev bir kripto para şirketinin CEO’suna karşı Bitcoin’i savunuyor olması ise oldukça ironik.


Coinbase borsası daha önce de kullanıcıların tepkisini çekecek adımlar atmış ve hükümete veri satarken yakalanmıştı. Bu yeni açıklamadan sonra ise borsanın ciddi bir BTC yatırımcısı kaybedeceği tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.