reklamı kapat

Ripple Ortalığı Karıştırdı: Milyonlarca XRP Harekete Geçti

Ripple ve kripto para borsaları arasında yoğun XRP trafiği görüldü.
20:51
30 Eylül 2020

Hem Whale Alert hem de XRPL Monitor, Ripple tarafından yapılan yüklü XRP transferleri sebebiyle kripto para yatırımcılarını uyardı. XRP Ledger ağı üzerindeki yüklü transferlere bakıldığında bunların blockchain devi Ripple ve ünlü kripto para borsaları Binance ile Coinbase Pro tarafından yapıldığı görülüyor.

Ripple’ın OTC dağıtım cüzdanından 42 milyon XRP çıkardığı, bu fonların bilinmeyen bir kripto para cüzdanına gönderildiği görülüyor. Bu transferin üzerinden kısa süre sonra ise bu miktarın biraz daha fazlasının Ripple’ın başka bir cüzdanına gönderildiği belirtildi.

Borsalar Arasında XRP Kalabalığı

Blockchain uzmanları, Ripple’ın OTC cüzdanındaki XRP’leri önce kripto para borsalarına gönderdiğini, ancak borsalarda yeterli likidite olmasından dolayı Binance ve Coinbase Pro gibi borsaların bu miktarı iade ettiğini vurgulamakta. Ripple’ın gönderdiği XRP’lerin toplam değerinin ise 10 milyon doların üstüne çıktığı görülüyor.

Binance’in Ripple‘a gönderdiği XRP miktarı 15 milyon iken, Coinbase Pro’nun gönderdiği XRP miktarı 8 milyon olarak gözüküyor. Bunun devamında Bitstamp kripto para borsasından da Ripple cüzdanlarına 8 milyon dolar XRP gönderildiği belirtilmekte.

Bunun gibi XRP transferleri yatırımcıları endişelendirse de şu an için XRP fiyatının sadece %2’lik bir düşüş yaşadığı ve endişe edildiği kadar sert çakılmadığı görülüyor. Bu da gönderilen XRP fonlarının satış baskısı için kullanılmadığı anlamına gelmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.