X


Eski Ripple CEO’su 116 Milyon $ XRP Transfer Etti! Bu Ne Anlama Geliyor?

Chris Larsen 499.999.979 XRP transferi gerçekleştirdi.
08:11
23 Eylül 2020

Popüler kripto işlem izleme hizmeti Whale Alerts, eski Ripple CEO’su Chris Larsen’in 499.999.979 XRP’yi (yazarken neredeyse 116 milyon dolar) bilinmeyen bir cüzdana taşıdığını tweetledi.

Ripple’lar Nereye Gitti?

Transfer işlemi ortaya çıktıktan sonra pek çok kişi Ripple’ların nereye gittiği ile ilgili çeşitli fikirler ortaya attı. Ancak spekülasyonlara yer vermek istemeyen Larsen konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, XRP’leri New York Digital Investments Group’a (NYDIG) aktardığını ifade etti.

Manhattan merkezli New York Digital Investments Group, tecrübeli yatırımcılara varlık yönetimini de içeren geniş ve farklı kripto hizmetleri paketi sunuyor. NYDIG, yaratıcısı Benjamin Lawsky’nin takıma katılmasından bir yıl sonra şirket 2018’de BitLicense aldı. Ayrıca SEC verilerine göre, son üç ayda üç Bitcoin fonu NYDIG sayesinde 335 milyon dolar topladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Larsen da büyük Ripple transferi ile ilgili yaptığı açıklamalarda NYDIG’nin hizmetini “Custody 2.0” olarak nitelendirdi ve şu ifadeleri kullandı:

Kurucuları bir süredir tanıyorum ve güvenliklerinden ve birinci sınıf kurumsal standartlarından etkilendim. Bu gerçekten Custody 2.0.

Kriptonun En Zengin İnsanı

Kripto paralarda en iyi günlerin yaşandığı 2018 yılının başlarında Larsen, Ripple Labs’ın kurucularından biri olduğu için hediye olarak verilen 5,19 milyar XRP’ye sahipti. XRP, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.84 dolara ulaştığında, Larsen’ın elindeki XRP’lerin net değeri de yaklaşık 60 milyar dolara yükseldi.

Öte yandan her ne kadar XRP şu anda zirve fiyatının %92 altında işlem görüyor olsa da 59 yaşındaki girişimci kripto para birimi endüstrisindeki en zengin kişi ünvanını koruyor. Buna ek olarak Larse, Forbes 400 listesinde yer alan bilinen tek kripto milyarderi.

XRP Fiyatı

Aslında Ripple yöneticilerinin ya da eski yöneticilerinin elinde bulunana büyük miktarlardaki XRP, Ripple yatırımcılarını tedirgin ediyor. Çünkü bahsi geçen Ripple’ların birden elden çıkarılması çok büyük bir düşüşe sebep olabilir. Bu durum zaten piyasada da XRP’nin merkezi olduğu yönünde yapılan eleştirilerin bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Şu anki tabloya baktığımızda Larsen’ın transferi XRP fiyatını çok etkilemiş gibi görünmüyor. Ancak daha büyük ve hızlı şekilde arka arkaya gerçekleşecek satış işlemleri için aynı şeyi söylemek doğru olmaz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar