reklamı kapat

Ethereum Fiyatı İçin Kritik Seviyeler: ETH Tutunabilecek Mi?

Ethereum fiyatında kritik sürecin başladığı görülüyor.
20:47
22 Eylül 2020

Ethereum son 24 saat içerisinde %8 ve üzerinde düşüş yaşayarak 355 dolar seviyesini ve desteğini kaybetti. ETH fiyatında yaşanan bu devamlı düşüş ve konsolidasyon, daha önce fiyatın 390 dolar seviyesine kadar çıkıp trendi tersine çevirebilme ihtimalini de bitirmiş oldu.

375 dolar seviyesinden serbest düşüşe geçen ETH, devamında önce 355 dolar desteğini sonra ise 345 dolar desteğini aştı ve kritik 330 dolar noktasına kadar geriledi. Ethereum için 330 doların hem teknik hem de temel açıdan önemli olduğu biliniyor ancak yine de 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına inilmesi toparlanmanın uzun ve meşakkatli olacağını göstermekte.

Ethereum Fiyatı Bu Seviyeyi Kırmak Zorunda

Kısa vadede bir kırılma trendi oluşturan ETH, eğer günlük kapanışı 348 doların üstünde yapamazsa yeniden 330 dolar desteğine kadar gerileyebilir. Şu an için ETH’nin yakın vadede 380 dolar seviyesine çıkması pek muhtemel gözükmüyor. Yine de lider kripto para birimi Bitcoin’in 11.000 dolar seviyesine kadar yükselmesi ve ani bir hareketlilik içerisine girmesi ETH için de her şeyi değiştirebilir.

Bu azının kaleme alındığı an itibariyle 342 dolardan işlem gören toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi, yavaş yavaş toparlanmaya başladığını göstermekte. Uzmanlar ise ETH fiyatının uzun bir süre 345 dolar ile 330 dolar seviyeleri arasında gidip geleceğini öngörmekte.

Aslında Ethereum’u bekleyen tehlikenin daha önce de dile getirildiği ve bu düşüşün beklendiği biliniyor. ETH’nin bu krizi 300 dolar bandının altına inmeden çözüme kavuşturup kavuşturmayacağı ise büyük bir merak konusu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.