Reklam

Swerve Coin Nedir?

Swerve coin, Curve Finance’in fork’u olan Swerve Finance protokolünün yerel token’ıdır. 
12:55
22 Eylül 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Swerve coin, Curve Finance’in fork’u olan Swerve Finance protokolünün yerel token’ıdır. Yapılan açıklamalara göre Swerve, yönetimde Curve’dan daha adil olmayı planlıyor ve bu sebeple de platformun arkasındaki ekip kendisini açıklamıyor.

Bu yazımızda, “SWRV, SWRV coin nereden alınır, Swerve Finance coin, SWRV Token” konularını ele alacağız.

Swerve Finance Nedir?

Swerve Finance, Curve Finance’in fork’udur. Yani Swerve bir DeFi projesinin çatalı olarak piyasa sürüldü. Swerve Finance’in açıklamalarına göre platform, Curve Finance’deki yönetim sorunlarını çözmeyi amaçlıyor. Dolayısıyla Swerve Finance, popüler stablecoin bosa platformu Curve Finance’in %100 topluluğa ait bir fork’unu piyasaya sürmüş oldu.

Platformun açıklamalarına göre Swerve Finance’de; sahte dağıtım şüphesi, ön madencilik şüphesi, yönetim oylarının çoğunluğunu kontrol eden kurucu, şüpheli takım önerisi, hissedarlara %30 tahsisat yapılması, ekip tahsisi ve onlarca yıla dağılan uzun dağıtım süresi bulunmuyor. Dolayısıyla platform, birçok soruna çözüm getirdiğini ifade ediyor.

Bunlara ek olarak Swerve’e likidite sağlayan SWRV token sahipleri, SWRV kazanmak için Swerve DAO’da stake edilebilen ySWRV token’ları alıyor. Protokolü başlatmak ve kullanıcıları Swerve’i denemeye teşvik etmek için, ilk iki hafta normalden daha büyük bir SWRV dağıtımı yapıldı.

Öte yandan Swerve, , açık kaynak DeFi için daha olgun bir platform oluşturduklarını ve genel sorunların tamamının çözdüklerini ifade ediyor.

SWRV Coin Nedir?

Swerve Finance platformunun kendi kripto para birimi olan SWRV coin, Ethereum Blockchain’inde çalışan bir token’dır. CoinMarketCap verilerine göre, 9.950.654 USD gibi küçük bir piyasa hacmi ile sıralamada 479. sırada yer alan SWRV token, yazının yayına hazırlandığı sırada 1,22 dolardan işlem görüyor.

Bunların yanı sıra şu anda dolaşımda 8.131.921 Swerve Finance coin yer alıyor bu bu miktarın toplamda 8.760.870 SWRV’e ulaşacağı ifade ediliyor. Bunlara ek olarak Swerve Finance coin’in 5 Eylül 2020’de 13,96 dolar ile en yüksek seviyeyi ve 22 Eylül 2020’de 1,22 dolar ile en düşük seviyeyi gördüğünü belirtmekte de fayda var.

Swerve Coin Yorum

Aslında Swerve token ismini, projede kilitli değerin 3 günde 400 milyon doların üzerine çıkması ile duyurdu. Platform oldukça kısa sürede iyi bir ivme kazandı ve adından bahsettirdi. Ancak aynı hızda düşüşe geçen SWRV yatırımcıların beklentisini karşılamamış gibi görünüyor.

Bunların yanı sıra SWRV, Binance listelemesi ile bir kez daha atağa geçmiş olsa da sonrasında düşüş grafiğini devam ettirdi. Dolayısıyla her ne kadar sorunları çözdüğünü vaat etse de yatırımcılar Swerve Finance coin’e temkinli bir şekilde yaklaşıyor gibi görünüyor.

SWRV Coin Nasıl Satın Alınır?

Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük kripto para alım satım platformu Binance ile hızlı ve güvenilir bir şekilde SWRV token’ı satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • QW
    1 sene önce

    Çok deli yükselmesini bekliyorum

    60