reklamı kapat

Bu Kripto Paranın Değeri de 41.000 Dolara Çıkabilecek Mi?

Kripto para sektörünün yeni çılgınlığı belli oldu.
11:17
22 Eylül 2020

DeFi yani merkezsiz finans ekosisteminin en önemli projelerinden birisi olan Yearn Finance’in kripto parası YFI, kısa süre önce 41.000 dolara kadar çıkarak aslında şu an sektörün nasıl bir çılgınlığın içerisinde olduğunu net bir şekilde göstermişti. YFI’den sonra bu başarıyı elde eden hiçbir kripto para birimi olmasa da NFT ekosistemi odaklı bir proje, uzmanlara göre sıradaki YFI olabilir.

İlk başta sadece bir espri olarak piyasaya sürülen ve birçok kişiye ücretsiz olarak dağıtılan Meme (MEME), bugün itibariyle 2.000 dolarlık birim fiyatı gördü. Telegram üzerinden yapılan airdrop ile bu şakaya katılan herkese 335 adet MEME verildiği düşünülürse, bu tam anlamıyla bir servete denk geliyor.

MEME 2.000 Doları Gördü

Bugün Poloniex kripto para borsası tarafından da listelenen MEME’nin 10 dolarlık birim fiyattan 2.000 dolarlık birim fiyata çıkması kesinlikle yatırımcıların ilgisini çekti. ConsenSys bünyesinde yer alan bir geliştirici Jordan Lyall tarafından geliştirilen projenin asıl yükselişi ise NFT odaklı olmasından sonra yaşandı.

NFT’ler genellikle blockchain ağı tabanlı ve her birinden yalnızca 1 tane üretilebilecek koleksiyon kartları olarak biliniyor. Yatırımcılar yield farming yöntemine benzer bir yöntem ile bu kartların madenciliğini yapıyor ve her birini farklı ücretlerden satıyor. Uzmanlar ise bunun yeni YFI olup NFT ekosisteminin 1 numaralı kripto parası olacağında iddialı.


Anthony Sassano gibi sektörün önemli isimlerinin de bunun hakkında tweet atması, yükselişi körükleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.