reklamı kapat

Milyarder İsimden Önemli Bitcoin (BTC) Açıklaması

Milyarder isimden BTC fiyatı ile ilgili olumlu açıklama!
11:54
23 Eylül 2020

Social Capital kurucusu ve Coinbase gibi dev kripto para borsalarında yöneticilik görevi yürütmüş olan milyarder girişimci Chamath Palihapitiya, 23 Eylül tarihinde yayınladığı bir tweet ile Bitcoin (BTC) yatırımını arttıracağını açıkladı. Palihapitiya, daha önce 2012 yılında yaptığı açıklamada her şeyi ile Bitcoin aldığını belirtmişti ve tahmin edileceği gibi bu yatırımı kendisine milyonlar belki de milyarlar kazandırdı.

“Büyük bütün yatırımcıların” fiyat yerine orana odaklandığını ifade eden milyarder isim, “300 dolardan TSLA alamadım 1.000 dolar aldım artık almamalıyım” gibi ifadeler yerine, bu fiyat üzerinden portföyümün şu kadarı kadar BTC veya TSLA aldım ifadesine odaklanmak gerektiğini vurguladı.

Bitcoin İçin Fiyat Önemli Değil

2012 yılında yaptığı Bitcoin yatırımı ve Bitcoin iddiasının şu ana kadarki en başarılı kararı olduğunu belirten tecrübeli isim, bunu daha da arttırmakta kararlı ve 10.000 dolar seviyesi de onun için engel değil.

Aslında son dönemlerde sadece milyarder isim değil, birçok kurumsal firma da Bitcoin almaya ve alımlarını arttırmaya başladı. MicroStrategy gibi kurumsal bir devin 500 milyon dolara yakın BTC alması da bunun bir örneği olarak biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.