X


Video Oyun Devi Atari’nin Kripto Parasının Tarihi Belli Oldu

Atari'nin kripto parası ne zaman piyasaya çıkıyor?
17:54
1 Ekim 2020

Dünyanın en büyük video oyun üreticilerinden olan ve kendi adını taşıyan oyun konsolu ile tanınan Atari, kendi kripto para birimini piyasaya sürmek adına önemli adımlar atmaya devam ediyor ve bu süreçte sona gelinmiş gibi gözüküyor. Atari, Bitcoin.com üzerinden halka açık token satışını Kasım ayında gerçekleştirecek ve satış tamamlanır tamamlanmaz ERC-20 tabanlı AtariToken, Bitcoin.com borsasından alınıp satılabilecek.

Token’ın satış detayları tam olarak açıklanmasa da Atari CEO’su Fred Chesnais konu hakkında yaptığı açıklamada token satışının 1 saniye gibi kısa bir sürede tamamlanabileceğini düşünüyor. Bunun 1 saniye veya 1 saat sürebileceğini vurgulayan ünlü isim, hard cap olarak belirlenen miktara göre bunun değişeceğini belirtti.

Atari’nin Kendi Kripto Parası İçin Son Adımlar

Atari, özel fon toplama girişimleri ile şimdiye kadar 1,5 milyon dolar toplamayı başardı. Chesnais, halka açık satış yapılmasının en önemli yönünün sadece fon değil aynı zamanda likidite toplanması olduğunu vurguladı. Birkaç DeFi protokolü ile görüşmelere başladığını ifade eden CEO, DeFi tabanlı borsalarda da bu token’ın görülebileceğinin sinyallerini verdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto para sektörünün Atari’ye kadar ulaşması ve video oyun devinin kendi kripto para birimini piyasaya sürecek olması kesinlikle önemli bir gelişme. Söz konusu token ABD içerisindeki vatandaşlara satılamayacak olsa da dünyanın dört bir yanındaki Atari hayranlarının bu kripto para ile özel fırsatlara erişecek olması bile kripto para sektörüne yönelik ilgiyi arttırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar