reklamı kapat

Son Dakika: BitMEX Kurucusu Tutuklandı, Bitcoin (BTC) Serbest Düşüşe Geçti!

BitMEX'in kurucusu tutuklandı.
19:28
1 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) sadece birkaç dakika önce 10.900 dolardan işlem görürken ve gün boyu yükseliş elde etmişken, gelen tek bir haber ile 500 dolara yakın değer kaybetti ve kimse şu an fiyatın daha da düşmeye devam edip etmeyeceğini bilmiyor.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan açıklamada dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan BitMEX’in kurucu ortaklarından Samuel Reed’in bu sabah tutuklandığı belirtildi. Bunun yanı sıra ABD’li finansal regülatör CFTC’nin de BitMEX kripto para borsasının üç kurucusuna karşı dava açtığı haberi gündeme yansıdı.

BitMEX Kurucu Ortağı Tutuklandı

BitMEX’in kurucu ortağı ve CTO’su Reed’in tam olarak neden tutuklandığı açıklanmasa da DOJ bildirisinde bunun kara para aklamayı önleme yasaları ile ilgili olduğu vurgulanmakta. Eğer BitMEX kripto para borsası ABD içerisindeki kara para aklama yasalarına yönelik bir ihlalde bulunduysa bu durum sitenin kapatılmasına kadar gidebilir.

Şu an için BitMEX kripto para borsasının sistemlerinde ise herhangi bir sorun olmadığı görülmekte. Bu da belki sadece kuruculara açılan bireysel bir dava olmuş olabileceğini ve borsanın kendisinin güvende kalabileceğini gösteriyor. Yine de açılan bu davanın BTC üzerinde sert bir etkisinin olması bekleniyor.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.