X


Sıcak Gelişme: Dev Kripto Para Borsasına Dava Açıldı

Dünyanın en büyük kripto para türev platformlarından birisine dava açıldı.
19:06
1 Ekim 2020

BitMEX, dünyanın en büyük kripto para borsalarından ve türev ürün platformlarından birisi olarak biliniyor. Sektörün en eski ve toplam Bitcoin rezervi konusunda en büyük platformlarından olan BitMEX, şimdi ise bir son dakika gelişmesi ile anılmakta. Gündeme yansıyan açıklamalara göre ABD’nin finansal regülatörlerinden CFTC, BitMEX borsasına ve borsanın sahiplerine yasa dışı şekilde kripto para türev ürün alım satım platformu işletmekten dava açtı.

İçerik Rehberi

BitMEX’e Büyük Dava!

CFTC’nin aynı zamanda kara para aklamayı önleme yasalarını ihlalden de BitMEX kurucusu Arthur Hayes’e dava açtığı biliniyor. Bu olayın duyulmasından sonra 10.900 dolar seviyelerinde olan Bitcoin bir anda 10.732 dolara kadar geriledi ve gelişmenin lider kripto para birimine önemli bir düşüş getirmediği görülüyor.

Arthur Hayes’in yanı sıra diğer iki kurucu ortak Ben Delo ve Samuel Reed’e de CFTC tarafından dava açıldığı belirtiliyor. 40 sayfalık şikayetin direkt olarak BitMEX’in üst şirketi HDR Global Trading Limited’ı da konu aldığı vurgulanmakta. Bu davanın gidişatına göre lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında önemli bir düşüş görmek mümkün.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Eğer CFTC, BitMEX‘in kapatılması veya buna benzer bir karar aldırtmayı başarabilirse bu kripto para sektörünü ve Bitcoin‘i çok ama çok sert etkileyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar