reklamı kapat

XRP Yatırımcılarının Beklediği Müjde Japonya’dan Geldi!

SBI Group'tan XRP için çok önemli adım!
11:18
1 Ekim 2020

XRP yatırımcıları neredeyse sene başından beri fiyatı hareketlendirecek bir gelişme beklentisi içerisine girmişti ve 12 Mart tarihindeki düşüşten sonra böylesine bir toparlanma hareketi görülmedi. XRP, özellikle Tether’in bu sene piyasaya sürdüğü yüklü USDT’ler yüzünden üçüncülükten dördüncülüğe geriledi ve yatırımcılar bunun değişmesini istiyor.

Ripple’ın en büyük ortaklarından olan SBI Group, birçok yatırımcının beklediği cinste bir haber açıkladı. SBI Group, şirketin risk sermaye kolu VC Trade ile önemli bir ortaklık imzaladı. Bu ortaklık sayesinde profesyonel e-spor oyuncuları yıllık maaşlarını direkt olarak XRP ile almaya başlayacak. Bu sadece XRP kullanımını değil aynı zamanda XRP’nin tanınırlığını da inanılmaz bir şekilde arttırabilir.

XRP, E-Spor Maaşları İçin Kullanılacak

2020 yılında e-spor platformlarının küresel seyirci sayısının 645 milyona ulaşması bekleniyor. Endüstrinin getiri olarak yıllık 1 milyar dolarlık seviyenin üzerine çıktığı biliniyor ve kesinlikle e-spor geleceğin en aktif endüstrilerinden birisi olacak. 2022 yılında bu gelir miktarının 2,3 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor.

SBI Group’un yaptığı ortaklıkta XRP’ye önemli bir kullanım alanı yaratması, şimdiden fiyatı hareketlendirdi. XRP fiyatı son 7 günlük süre içerisinde %8, son 24 saatlik süre içerisinde %1 artış yakaladı. Aslında XRP‘nin %4 düşüş yaşamasından sonra %1 artışa geçiş yapması kesinlikle bu ortaklık haberinin işe yaradığını göstermekte.

Ripple bundan çok kısa süre önce de XRP için önemli bir vakıf adımı atmıştı ve şu sıralar XRP üzerine yoğunlaşıldığı net bir şekilde görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.