reklamı kapat

Ethereum Bir Kötü Haberle Daha Gündemde: ETH Fiyatı Düşecek Mi?

Ethereum ağı önemli ve ünlü bir katılımcısını kaybetti.
10:19
1 Ekim 2020

Kripto para piyasası şu an için yemyeşil bir tablo çizmekte ve lider kripto para birimi de dahil top 10 içerisindeki bütün projeler yükselişte. Ancak Top 10 içerisindeki kripto paralara bakıldığında Cardano’nun diğerlerine göre çok daha güçlü bir yükseliş elde ettiği görülüyor. Bitcoin son 24 saat içerisinde %1,39 yükseliş elde ederken Ethereum %2,48, Cardano ise %6 artış yakaladı.

Bunun sebebi ise Ethereum için kötü, Cardano için ise iyi bir haber olarak algılandı. Dünyaca ünlü Robot Sofya’nın da üreticisi olarak bilinen yapay zeka firması SingularityNET, bundan sonra Ethereum tabanlı hizmetleri kullanmayacağını ve yerine Cardano ağına geçiş yapacaklarını açıkladı.

Robot Sofya’nın Yapımcıları Cardano Ağını Seçti

30 Eylül tarihindeki açıklamada SingularityNET’in Cardano ağına geçişinin tamamen hız ve ölçeklenebilirlik ile ilgili olduğu belirtildi. Toplam piyasa değerine göre en büyük 10. kripto para biriminin Ethereum’a rakip olduğu ve bundan çok daha verimli bir ağ ortamı sağladığı biliniyor. SingularityNet de bunu sağlamak ve para akışını hızlandırmak için Ethereum ağından Cardano ağına geçiş yapma kararı aldı.

Bu da SingularityNET’in kendi AGI isimli token’larını yakında Ethereum ağından Cardano ağına geçireceği anlamına geliyor. Ancak CEO Ben Goertzel yaptıkları çalışmaların birden fazla blockchain ağını kapsadığını ve bu sebeple Ethereum ağını belki tamamen terk etmeyebileceklerini ifade etti. Yine de yaşanan ölçeklenebilirlik sorunu yüzünden Ethereum ağından kaçanların sayısının artması kesinlikle endişe verici.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.