X


Milyarder Girişimci Elon Musk, Merkezi Kripto Para Borsalarına Eleştiride Bulundu

Elon Musk'tan merkezi borsalara bir taş daha.
15:04
24 Kasım 2021

Milyarder girişimci Elon Musk, Binance CEO’su Changpeng Zhao ile yaşadığı atışmanın ardından merkezi kripto para borsalarını hedef aldı. Tesla ve SpaceX CEO’su Musk, geçtiğimiz gün Dogecoin üzerinden Binance’i eleştirmişti.

Milyarder İş İnsanından Eleştiriye Destek

Başarılı iş insanı Elon Musk bir Twitter kullanıcısının güvenlik, sahiplik ve benzer sebeplerden dolayı merkezi kripto para borsası eleştirilerine katıldığını belirtti. Elon Musk, bu görüşü ilk kez dile getirmiyor. 2021 Şubat ayında kullanıcıların fonlarını kontrol etmelerine izin vermeyen herhangi bir kripto para cüzdanından ne pahasına olursa olsun kaçınmalarını gerektiğini vurgulamıştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para yatırımcılarının büyük bir çoğunluğu, olası saldırılar veya aksaklıklar nedeniyle varlıklarını borsalarda tutar. Ancak bunun getirdiği birçok problem vardır. Sürecin hantal seyrettiği eleştirileri ve fon kaybına neden olan saldırılar, kripto para piyasasına yeni katılan bireylerin bilgisi dahilinde olması gereken faktörlerdir.

Elon Musk ve Kripto Paralar

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Musk, Bitcoin ilgisi ile sektöre dahil olmuştu. Tesla’nın 1 milyar dolarlık Bitcoin alımı ve sonrasında ödeme yöntemlerine lider kripto parayı eklemesi, büyük bir boğa koşusunu tetikleyen gelişmeydi. Elon Musk, kripto para birimleri ilgisini Dogecoin ile bir başka boyuta taşıdı.

DOGE savunucusu Musk, geliştirme ekibine destek olacağına söz vermişti. Dogecoin destekçisi isim, bugüne kadar kaydedilen birçok pump-dump hareketlerinin sorumlusu olarak biliniyor. Dogecoin, Shiba Inu, Floki Inu, Baby Doge Coin gibi şaka kripto paraların etkileyicisi olan milyarder iş insanı bu duruşunda şu ana kadar geri adım atmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar